A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Дмитрушківська громада
Черкаська область, Уманський район

Дмитрушки туристичні

Церква Святої Параскеви

У Собківці збереглася пам’ятка дерев’яної архітектури – церква Святої Параскеви. Збудували її у 1870 році. Церква не схожа на інші культові споруди того часу, адже має три входи з одного боку. Всі вони мають окремі ганки. Церква майже прямокутна в плані, хоча, ймовірно, колись була хрещатою. Коли було зроблено бічні добудови – невідомо. Ймовірно це сталося у радянські часи. Хоча для чого таке було робити?

16:51:30 30.08.2021

Церква Святої Трійці у с. Пугачівка

Церква Святої Трійці у с. Пугачівка Уманського району Черкаської області збудована у 1761 р. Село Пугачівка (до 1946 р. називалося Ксьондзівка) розташоване на відстані 15км від Умані, щоб знайти церкву – необхідно проїхати центральною вулицею села до розвилки, храм знаходиться зліва, його вже видно з перехрестя.

16:37:22 30.08.2021

Музей-садиба Кузьми Миколайовича Дерев’янка

Музей-садиба легендарного генерала, дипломата, досвідченого розвідника, справжнього патріота та миротворця Кузьми Миколайовича Дерев’янка в селі Косенівка Уманського району.

11:10:04 30.08.2021

Парк "МАЛА СОФІЇВКА"

У селі Косенівка Уманського району  парк «Мала Софіївка», створеного за проєктом учениць Косенівської школи Бучак Вікторії та Каріни, Козін Ольги і їхньої вчительки Колесник Лариси Василівни. Ініціатором облаштування парку є народний депутат України Антон Яценко. У  парку «Мала Софіївка» є спортивний та дитячий ігровий майданчик в якому розміщено понад 20 споруд, ігрові доріжки з перешкодами,змійка-доріжка із колод та скеледром-місточок та інші споруди..  Вся території обвита доріжками та стежками. Там розташовані лавочки та перголи (лавочки з накриттям).  Біля невеликого озерця, що знаходиться в центральній частині парку відкриває свою терасу царівна деревяна альтанка.  Через спокійну річку Герасимівку, що проходить між живописними брилами каміння - побудований місток.   Весь парк насичений гарними клумбами та альпійськими гірками. 

10:37:09 30.08.2021

Музей-світлиця в селі Пугачівка.

      Давні ужиткові речі як представлені в музеї "Музей-світлиця" збирали всім селом , і чого тільки не позносили небайдужі жителі села Пугачівка: у 1-й кімнаті зібрані  речі відтворюють український побут: піч і каганець, посуд у миснику, ціп і солом’яник.

13:07:04 13.11.2019

В селі Старі Бабани рік тому зусиллями місцевих активних туристів було розроблено і промарковано пішохідний маршрут.

     В селі Старі Бабани рік тому зусиллями місцевих активних туристів було розроблено і промарковано пішохідний маршрут. В основі запланованого туристичного проекту маршрут починається з м. Умані і закінчується в селі Легедзине, яке відоме своїм музеєм Трипільскої культури. Пішохідна тропа проходить частково через села Дмитрушки, Пугачівка і виходить в Старі Бабани із Староміського лісу. Однак гостям села (Старі Бабани) можна насолодитись прогулянкою даним машрутом розпочавши його з центру, прямо від будинку культури - слідуючи жовто-білим позначкам на стовбах і деревах. Він проведе вас уздовж берега річки Ревухи до мальовничої локації для відпочинку з невеликим кар'єром, який в селі називають "Забій". Слідуючи маршрутом можна дійти і до овіяної легендами Секретової криниці, яка сховалася в казковому лісі Джумигового яру, та безліч цікавих локацій давнини…

11:34:41 13.11.2019

Секретова Криниця в Старих Бабанах.

      На окраїні села, в східній його частині знаходиться ліс, який називається Хрущівка, як згадують старожили, цьому лісу незлічена кількість років. До революції 1917го року він був значно більшим і залишився лише тому, що знаходився на нерівній місцевості. Для кожного хто сюди потравляє вперше він нагадує уманську Софіївку, адже має такі ж струмочки, долини каменів та печери.

11:27:55 13.11.2019

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора