«Чарівна ниточка» села Пугачівка.

Дата: 13.11.2019 11:41
Кількість переглядів: 719

 

  Мальовниче село Пугачівка, що на Уманщині, тісно пов’язане з цікавими українськими традиціями. А знайомство з селом із відвідування старовинної дерев’яної церкви, що збудована ще в 1761 році без єдиного цвяха. Тут кожна ікона прикрашена вишиваним рушником зі своєю історією.

    Проте не тільки історичними пам’ятками славиться село. Тут від покоління до покоління передаються вміння прядіння й ткацтва. Й справді не відірвати очей від чародійства, коли грудочка легкого, майже невагомого, пуху або пасмо вовни перетворюється на довгу і рівненьку, теплу і м’яку ниточку.

   Секрети давнього ремесла – ниткопрядіння з різних видів сировини – відкриються відвідувачам захоплюючої атракції «Чарівна ниточка». У садибі майстрині Валентини Альошкіної живуть та з задоволенням спілкуються з гостями кролики і кізоньки, пух та вовна з яких потім перетворюються на теплі рукавички та шалики. А на городі росте льон, тоненькі стебельця якого за правильної обробки перетворюються на нитку, а потім і на тканину.

     Разом із «Чарівною ниточкою» гості помандрують у минуле Пугачівки, та візьмуть участь у цікавому квесті. Розв’язавши всі хитрі загадки та відшукавши скарби, відпочивальники складають карту, яка допоможе дістатися до будиночку, де проходить майстер-клас по виготовленню нитки на верстаті, – розповідає пані Валентина.

    Пугачівка радо запрошує наймолодших гостей і дорослих, яким неодмінно припадуть до душі як сільська гостинність, так і чудові краєвиди, що відкриваються з сільської околиці. Є тут і річка, і озеро. На березі приготують смачну рибну юшку і запросять покататися на човні.

   – Нещодавно ж вдалося здійснити давній задум – відкрити музей-світлицю, де зібрані давні ужиткові речі. Зносили їх всім селом, аж здивувалася такій небайдужості односельців. Також відкрили сувенірну лавку, де продаємо речі власної роботи, а також усілякі смаколики, зокрема, печиво з зерном льону. Нині до Пугачівки  активно приїздять групи з усієї Уманщини – від наймолодших вихованців дитячих садочків, до випускників шкіл.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора