Історія села Старі Бабани

СТАРІ БАБАНИ — розташовані на берегах середньої течії річки Ревухи, за 18 км на північний схід від районного центру, за 8 км від автошляху Київ—Одеса і залізничної станції Поташ. Населення — 1537′ чоловік.

 

За колгоспом ім. М. І. Кутузова, центральна садиба якого розміщена в селі, закріплено 2407 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2326 га орної землі. Основний напрям господарства — зерново-буряковий. Розвинуте тваринництво.

В селі є державний щебеневий завод.

У Старих Бабанах працюють середня школа, будинок культури, бібліотека з фондом 9,9 тис. книг, кіноустановка, дільнична лікарня на 25 ліжок, аптека, дитячий садок, а також філія зв’язку, ощадкаса, 4 магазини га чайна, майстерня для пошиття і ремонту взуття.

2 партійні організації об’єднують 39 комуністів, 3 комсомольські — 106 членів ВЛКСМ.

За успіхи в праці 86 трудівників нагороджено орденами й медалями Союзу РСР.

За деякими історичними джерелами Бабани як місто відоме з XIII століття.

418 жителів Старих Бабанів брало участь у Великій Вітчизняній війні, з них 180 — полягло в боях з ворогом, 240 — нагороджено орденами й медалями. 1962 року встановлено пам’ятник на братській могилі воїнів-визволителів села від фашистських окупантів. 1967 року споруджено обеліск Слави односельцям, які полягли в боях з гітлерівцями. Того ж року в центрі села відкрито пам’ятник В. І. Леніну.

На території Старих Бабанів виявлено залишки 15 поселень, зокрема, 3 — трипільської культури, 4 — доби бронзи і 5 — черняхівської культури.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора