Історія села Гереженівка

 

Моє село – квітуче та красиве!

Немов скарбниця щастя і добра.

Зростають в ньому нові покоління,

Творці нового, кращого життя

                                     

Поля в селі мов вишиванки

                                      Де майоріють золотисті кольори

                                      А трактори  на ниві -  наче маки,

Кують добро старанні трударі

 

В своє село – душею лину

Бо Гереженівка – мій рідний край

Люблю свою маленьку Батьківщину

Яка немов квітучий рай!    (Л.В.Бень, Т.І.Богачук)

 

      Гарне  село Гереженівка, багате на ліси, річки, ставки, чорноземи. Село розташоване на  берегах річки Уманка, за 16 кілометрів на схід від районного центру м.Умані та 187 км від обласного центру м.Черкаси. В селі чепурні будинки, в яких живуть привітні і працьовиті люди, руками яких твориться достаток.

Село Гереженівка-адміністративно-територіальна одиниця.

Назва села дещо змінилася з Горожанівки стала Гереженівка.

      Село відоме з ХУ11 ст., однак на його території люди жили з прадавніх давен. Тут виявлені залишки 21 поселення трипільської  та черняхівської культур. Є відомості, що рік заснування села-1281р., а в задокументованих джерелах село згадується у 1766 році в зв’язку з передачею його графом Потоцьким Уманському Базиліанському монастирю. Після приєднання Правобережної України, коли діяльність базиліанських монастирів була припинена, село знову перейшло графу Станіславу Потоцькому.

 

 

 

 

       У Х1Х ст. Гереженівка була казенним селом, тобто поміщика в селі не було, а землею до столипінської аграрної реформи   розпоряджалася громада. Після реформи почалося сильне розшарування селян. Виділилась досить заможна частина селян – куркулів, а також з’явилася маса бідняків.

      Жовтневі події 1917 року відкрили нову сторінку в історії села. У роки громадянської війни у Гереженівці побували німецькі окупаційні війська частини денікінської армії та білополяків. Діяли банди Зеленого, Махна, Тютюнника. Після революції 1917 року в селі було створено орган радянської влади – сільвиконком. Першими керівниками були  Бурлаченко Ксень та  Дяченко Дмитро. Учасниками громадянської війни були Дерев’янко Сафон Григорович та Миронюк Андрій Федотович. У 1919 році в селі був створений  ком від, керівниками якого стали найбідніші селяни Калень Ковалінський та Харитон Гервасовський. Почався розподіл землі. Біднякам наділялась земля куркулів, держава допомагала зерном, будматеріалами. Життя покращувалося. У 1929 році був організований перший колгосп „Незаможник” а в 1930 році вже два колгоспи – „Червоний заможник” та ім..Молотова. Вони проіснували до 1955 року.

   1933 рік. Найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано голоду, подібного тому, що випав тоді на долю однієї з найродючіших і найблагодатніших країн.

Розміри катастрофи впродовж десятиріч уперто замовчувались. Робилося все, щоб приховати правду, щоб світова громадськість не дізналася про справжні масштаби трагедії.

     Нині ми знаємо, що то було. Це був не голод, а штучно організований, свідомо спрямований на вигублення українського народу голодомор. Це була людоморська війна проти цілого народу.

     Народ перестраждав, стерпів люту наругу своїх катів, але в його пам’яті живе й нині прокляття тих, хто збиткувався над його долею і кровоточать роз’ятрені серця, болить душа, що звідала горе до краю.

    Щороку громада села Гереженівка вшановує пам’ять жертв голодомору.

 

 

   914 жителів села померли з голоду. В 1993 році вшановуючи пам’ять про померлих в 1932-1933 роках від голоду  односельчан в селі на кладовищі відкрито пам’ятник жертвам голодомору.

Суцільна колективізація проходила в  умовах боротьби з куркулями. Їх було виселено в Сибір, а їхні господарства передано в колгоспи. Колгоспне господарство почало швидко розвиватися, підвищився  матеріально-культурний рівень життя селян. Однак розпочалися репресії, репресованими були 15 селян.

         В 1953 році колгосп ім.Ілліча став двічі мільйонером.  Колгоспники в працю вклали свої знання та силу, вміння хлібороба, тому й було досягнуто значних успіхів в галузі рослинництва та тваринництва. За сумлінну працю та високі досягнення 76 колгоспників були нагороджені урядовими нагородами. Серед них Мельник Палажка Тодосіївна,1920 р.н., яка народилася в сім’ї  селянина. Після закінчення 7 класів пішла працювати в колгосп на різних роботах. В 1938 році пішла працювати завідуючою свинофермою, де пропрацювала 34 роки. В 1966 році за високі досягнення в галузі тваринництва (а саме свинарство) її було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна та Золотої Зірки Героя.

         Орденом Леніна були нагороджені:

  • Мельник Іван Семенович
  • Кисіль Тимофій Романович
  • Дебрівна Теофанія Сидорівна
  • Дерев’янко Марія Олексіївна

Орденом Трудового Червоного прапора :

  • Шепета Сава Федорович
  • Герасименко Марія Василівна
  • Осауленко Афанасій Никифорович
  • Бурлаченко Марія Романівна

 

     Ніч фашистської окупації опустилася над Гереженівкою 2 серпня 1941 року і тривала до 12 березня 1944 року. За час окупації на примусові роботи до Німеччини було вивезено більше 50 осіб. У боротьбі проти німецько-фашистських загарбників  брали участь 256 жителів села, з них 128 відзначено нагородами, 132 – віддали життя за Батьківщину.

     У 1946 році в Гереженівці на могилі воїнів визволителів села встановлено пам’ятник, а в 1967 році – обеліск Слави односельчанам,  які загинули в боях за Батьківщину.     

    Золотими літерами викарбувані імена тих, хто загинув в боях за визволення своєї землі, за Батьківщину.

 


       Щороку 9 травня  працівниками сільської ради спільно з учнями школи, учасниками сільського хору, біля обеліска Слави проводиться мітинг  пам’яті.

      Поіменно вшановується пам’ять загиблих під час війни односельчан, вдів. Також вшановується пам’ять живих учасників війни, інвалідів війни, учасників бойових дій.     

     Почесне місце на мітингу, привітання та слова вдячності за можливість вільно жити в мирний час це  інвалідам війни  та вдовам, чиї чоловіки загинули під час війни.

 

З кожним роком меншає інвалідів війни залишилося лише троє :Мусатенко Іван Іванович , Саблук Іван Григорович та Коваль Іван Петрович.

Це шановані та поважні люди в селі.

     Після війни в 1950 році колгоспи були об’єднані в один ім.Молотова, а в 1955 році перейменовано в колгосп ім.Ілліча. Першими головами колгоспу були :

  • Миколенко Григорій Миронович
  • Мельник Іван Семенович
  • Миронюк Кузьма Якович
  • Рижак Петро Фотійович, 1949-1953 рр.

 

  • Іванишин Василь Миколайович,1953-1968 рр.
  • Рижак Петро Фотійович,1968-1970 рр.
  • Яриш Віктор Іванович,1970-1980 рр.
  • Вузівський Степан Петрович,1980-1983 рр.
  • Стась Василь Іванович,1983-1995рр.
  • Вузівський Степан Петрович,1995-1997 рр.
  • Литвин Олександр Пилипович,1997-1998рр.
  • Стась Василь Іванович,1998-1999 рр.
  • Ліповський Микола Васильович,2000 – 2006 рр.
  • Цимбарович Юрій Віталійович,2006р

     В 1997 році землю в селі розпайовано. В 2000 році розпочалося реформування сільського господарства. КСПП”Гереженівське” реформовано в СТОВ „Гереженівське”. З СП ”Дако” укладали договори оренди з власниками паїв. В 2002 році реформовано СТОВ в ВСП АФ „Гереженівка” .

 

 

    В 2005 році село відродилося в зв’язку з приходом нового інвестора – генерального директора Маріупольського металургійного комбінату ім.Ілліча, депутата Верховної Ради, Героя України Володимира Семеновича Бойка.

    В 2007р. ВСП АФ „Гереженівка” реформовано в агро цех №1 ДП „Ілліч – Агро Умань” керівником якого є Цимбарович Ю.В.

   Про дочірнє підприємство „Ілліч-Агро Умань” ще зовсім недавно ніхто на Уманщині не чув. Лише було відомо, що навесні 2005 року сільськогосподарські підприємства трьох сіл Уманського району – Гереженівка, Томашівки і Максимівни та села Синиця Христинівського району, стали агроцехами ВАТ„Уманьферммаш”, контрольний пакет акцій якого незадовго перед тим придбав ВАТ „Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча” – гігант української металургійної промисловості, який очолює Герой України Володимир Бойко. Потужне фінансування одразу дало результати: в селі Гереженівка відродилося тваринництво, відремонтовано школу, газифіковано сільські хати, у школі з’явився природній газ. 1 листопада 2006 року агроцехи реорганізувалися в дочірнє підприємство Маріупольського металургійного комбінату – „Ілліч-Агро Умань”.

 

     Агроцех № 1 с.Гереженівка очолював Юрій Віталійович Цимбарович. Кілька років тому на фермах нашого господарства не було ні вікон, ні дверей, ні даху – тільки горобці туди-сюди літали. 27 серпня 2005 року в Гереженівка завезли  аж із Волині першу партію нетелів.

 

 



    Подивитися на корівок збіглося ледь не все село. Люди раділи, що у них знову буде робота в рідному селі. Сьогодні на гереженівських молочно-товарних фермах затишно, тепло і чисто. Надій молока на одну фуражну корову складав 4346 кг. Утримання корів здійснюється по новій технології, доїння проводиться апаратом «ялинка». Молоко від корів надходить через молокоблок до холодильних установ. З холодильних установ молоко вивозять спеціалізованими машинами  до ТОВ «Білоцерківський молокозавод» Молоко для випойки телят проходить через апарат пастиризації.

 

 

   Вирощували в агроцеху і свиней – 2100 голів. Така сучасна технологія відгодівлі, як технологія „шведського столу” допомагає поросятам набирати вагу набагато швидше.

  Середньо - добовий привіс становив 830 грамів. На Уманщині це рекорд! Також утримували 80 свиноматок високопродуктивних порід : Українська велика біла, Ландрас, Термінал, Дюрок. В літній період свиноматок після опоросу утримують в літньому таборі, що дає можливість ефективніше реабілітуватися.

 


Усе це результати самовідданої праці тогодішніх тваринників агроцеху: завідуючої молочно-товарної ферми Катерини Загородньої, завідуючої свино-товарної ферми Алли Лисиці, ветеринарного лікаря Василя Богачука, зоотехніка, доярів Валентини Горбатюк, Валентини Заєць, Віктора Загороднього, механізаторів Андрія Беня і Андрія Петренка.


Переймати досвід в  агроцех  с.Гереженівка приїжджають з усіх куточків України.

Поповнено новою технікою і тракторний парк. За кошти інвестора придбано нові трактори, комбайни, сівалки та іншу сучасну техніку. Придбано кормороздатчик на молочно – товарну ферму, який регулює подачу кормів коровам та телятам.

 

 


     На території села знаходився офіс ДП «Ілліч-Агро Умань». Директором був Ковальчук Микола Петрович. Досвідчений аграрій. Під його керівництвом ефективно функціонують сільськогосподарські підприємства трьох сіл Уманського району – Гереженівка, Томашівка і Максимівка , село Синиця Христинівського району та на Житомирщині  села : Княжики, Огіївка, Ружин.

 

   На даний час це ДОЧІРНЄ ПІДПРИЄМСТВО "УМАНЬ-АГРО", директором якого є : Куліков Володимир Віталійович.

 

 

 

 

Місцеве самоврядування (2009-2016рр)

 

      Сільська рада, контора агро цеху, відділення зв’язку, філія ощадбанку знаходяться в одній будівлі.

    Дане приміщення розташоване за адресою – вул.Софіївська,12.

 

Загальна площа населеного пункту 2068,7 га. Під забудовою та присадибними ділянками – 373,2 га.

Орної землі – 1590,1 га

Пасовищ – 44,3 га

Водойм – 3 ставки ,площею 32,5 га ( 2 – в оренді 28,5 га та 4 га в громадському користуванні)

Кількість дворів – 438, з них жилих – 340, дачних – 98.Радіоточок – 350,телефонів – 45.Газифіковано будинків – 300.Об’єктів торгівлі – 2(магазин – власність РайСТ  та кафе – власність приватного підприємця).

         Відстань від сільської ради до автомагістралі – 0,1 км, до районного центру – 14 км, до обласного центру – 187 км.

        Протяжність доріг з твердим покриттям по селі – 11,5 км

     Населення в селі – 720 чол., з них працездатного віку – 220 осіб, пенсіонерів – 305, безробітних, які перебувають на обліку в центрі

зайнятості – 10 осіб. Кількість працюючих – 170  осіб, з них 100 в агроцеху, 28 в школі, 9 в сільській раді( в т.ч. 3 працівники будинку культури та 2 фельдшерського пункту та 1 соціальний працівник по обслуговуванню одиноких пенсіонерів), 20 осіб працює в м.Умані.

    В селі проживає 3 інваліда війни, 2 вдови , 2 Афганці , 25 інвалідів загального захворювання.

     Зареєстровано 6 багатодітних сімей, в яких виховується 19 дітей( у двох сім’ях по 4 дітей), 2 дітей – сиріт, 5 одиноких матерів, одиноких громадян – 33, з них 11 на обслуговуванні соціального працівника Гончаренко Ольги Григорівни.

        Найстарша жителька села – Гуртовенко Оляна Юхимівна,1913 р.н.

Депутатський склад сільської ради  – 15 осіб, членів виконкому  сільської ради – 7 осіб.

 

Керівники сільської ради :

  • Рижак Демид Тарасович
  • Дерев’янко Іван Макарович
  • Шульць  Іван Антонович, 1961-1982 роки
  • Майдан юк Сергій Володимирович,1982-1983 роки
  • Миколенко Василь Харитонович,1983-1984 роки
  • Пилипенко Григорій Філімонович,1984-1985 роки
  • Коро бань Ольга Михайлівна,1985-1988 роки
  • Скінтей Станіслава Михайлівна,1988 рік
  • Кріпосний Олексій Пилипович,1988-1998 роки
  • Стась Василь Іванович,1998-1999 роки
  • Козир Лідія Петрівна,1999- 2004 роки
  • Король Сергій Іванович,  2004 – 2009 роки
  • Бень Людмила Валеріївна, з 2009-2019 роки

Кадровий склад працівників сільської ради ( 2009-2016 роки)

Сільський голова – Бень Людмила Валеріївна, обрана  02 серпня 2009 року, освіта вища, Уманська аграрна академія по спеціальності бухгалтер – економіст. До обрання сільським головою була секретарем сільської ради з 1999 року, депутатом сільської ради.

 

 

Секретар сільської ради – Стрембіцька Світлана Миколаївна, обрана 25 жовтня 2009 року, освіта вища, Уманська аграрна академія по спеціальності бухгалтер – економіст.

 

 

Головний бухгалтер сільської ради -  Уманчик Тетяна Іванівна, працює з 2009 року, освіта вища, Уманський аграрний університет, спеціальність економіка підприємства.

 

 

Касир сільської ради – Дяченко Тетяна Василівна, працює з 2005 року, освіта вища, Уманський аграрний університет, спеціальність облік і аудит.

 

 

При сільській раді працює чотири постійні комісії:

  • комісія з питань планування, бюджету і фінансів, розвитку підприємництва (голова комісії Науменко Д.П.)
  • комісія з питань депутатської діяльності, етики і з питань правопорядку (голова комісії Поліщук Я.Д.
  • комісія з питань освіти, науки, культури, фізкультури та спорту, молодіжної політики, охорони здоров’я та соціального захисту населення (голова комісії Черевко О.Д.)
  • комісія з питань охорони навколишнього природного середовища та регулювання земельних відносин, управління комунальною власністю (голова комісії)

    Значна увага сільською радою та її виконавчим комітетом приділяється благоустрою населеного пункту. Щорічно затверджується програма соціально-економічного розвитку села та бюджет сільської ради. Виконання програм розглядається на засіданнях постійних комісій, засіданнях виконкому сільської ради та затверджується  на сесії сільської ради.         

      Значну допомогу в благоустрої села надає агроцех №1.

   Добросовісно відноситься до своєї роботи соціальний працівник Гончаренко Ольга Григорівна, яка не дивлячись на природні умови постійно відвідує пристарілих, одиноких жителів села.

 

Кадровий склад працівників сільської ради 2019

 

Староста села: Богачук Тетяна Іванівна

 

 

Діловод села: Дяченко Тетяна Василівна

 

 

В 1995 році відкрито церкву – Українська Православна Різдва Богородиці.

 

 

 

В 2009 році встановлено новий церковний дзвін.

Щосуботи прихожани поспішають на службу.

 

 

 

ТОРГІВЛЯ ТА ПОБУТОВЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

     В селі працював 1 магазин РайСТ та кафе(на умовах оренди).

   В магазині працювали 2 продавці. В наявності були продукти харчування, промтовари, миючі засоби, господарчі товари. Хліб та хлібобулочні вироби завозилися щодня.

        

   В кафе в  продажі лише продукти харчування.

 

 

   Товари , як в магазин так і в кафе, завозилися  з сертифікатом якості за помірними цінами.

Алкогольні напої  та тютюнові вироби з акцизними марками. Даний вид товару не відпускався неповнолітнім.

Опалення в магазині було централізоване, в кафе пічне. Вода в кафе подавалася  централізовано, біля магазину колонка.

     Телефон та радіоточка відсутня.

     Стихійна торгівля була відсутня. На території села базару небуло.

   Виконкомом сільської ради здійснюється постійний контроль за роботою магазину та кафе, якістю завезених товарів.

     В селі було зареєстровано  10  підприємців.

   Видача дозволів на розміщення об’єктів торгівлі проводилася згідно вимог чинного законодавства.

На території села діяв пункт по збору молока, працював технік по штучному запліднення тварин приватного сектора.

 

О С В І Т А

 

Освіта– найвеличніше з усіх земних благ, але тільки тоді, коли вона найвищої якості. Інакше вона -

абсолютно не потрібна.

                                Р. Кіплінг

        У 1968 році побудована Гереженівська середня школа на 250 учнівських місць,площею 1830 кв.м. Зараз це Гереженівський навчально-виховний комплекс ’’Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа 1-111 ступенів’’ Уманської районної ради Черкаської області.

     На даний час в школі навчається 80 учнів, працює  19 вчителів, 3 техпрацівника, слюсар,4 кочегари(1 постійний і 3 сезонних),повар, завгосп. В школі  працює їдальня на 50 місць, де діти (за рахунок батьків та спонсорів) забезпечуються харчуванням.            

Школа газифікована за кошти інвестора – Маріупольського металургійного комбінату, опалювальний сезон в школі щороку розпочинається своєчасно, підтримується належний температурний режим. Вода подається централізовано. В  їдальні плити електричні, нові кухонні меблі.                                                          

        В школі є великий спортзал,    стадіон для занять фізкультурою, який відремонтовано за кошти інвестора, учням закуплено нові футбольні форми.                                                                           

     Щороку  влітку в школі проводиться поточний ремонт приміщення. В кожному класі є вазони, методичні стенди. В коридорі на підлозі новий лінолеум,на вікнах нові тюлі.

 

     В приміщенні школи є бібліотека, де на обліку перебуває 132 читача. Читацький фонд складає 9985 книг, щороку надходять нові книги. В наявності є методична, художня та навчальна література. Учні в повному обсязі забезпечені підручниками. Своєчасно оформляється підписка на методичні газети та журнали. В бібліотеці є ряд виставок.                                  

   В школі є 8 гуртків, до занять в яких залучені всі учні школи. За кошти інвестора обладнано новими меблями та оргтехнікою комп’ютерний клас, підключено до мережі Інтернет.

     Розроблено ряд освітніх програм та заходів, хід виконання яких заслуховується на сесіях сільської ради, засіданнях виконавчого комітету.

Для організації та координації роботи з молоддю в апараті виконкому сільської ради введено посаду спеціаліста по роботі з молоддю.

     Щоп’ятниці в школі проводяться вечори відпочинку, розважальні олімпіади, конкурси, до участі в яких залучаються учні школи та їх батьки.

До навчання в школі залучаються учні з сусідніх сіл, підвіз яких здійснюється автобусом агроцеху №1.                         

      Щороку розробляються заходи щодо змістовного відпочинку дітей влітку. Працює пришкільний табір праці та відпочинку.

        Під час перебування у таборі діти приймали участь у різноманітних заходах, для них організовуються конкурси, змагання, походи на природу, екскурсії у дендропарк „Софіївка”, на страусину ферму у с. Дмитрушки, у краєзнавчий музей м. Умані та картинну галерею.

 

 

 

     В школі створено всі необхідні умови для повноцінного виховання та успішного навчання учнів.

 

          Тому щороку  1 вересня  до храму науки  долучаються першокласники, яких  під гучні оплески всіх присутніх заводять одинадцятикласники. Кожен початок завжди має свій кінець. Шкільне життя тим і привабливе, що, ніби згасаючи наприкінці кожного навчального року, воно розгоряється новим полум’ям лиш лагідне першовересневе сонце кине промінь на шкільне подвір’я. Знову лунатиме дитячий гамір, а вчорашніх дошкільнят годі й впізнати як вони підросли за літо. Тому і нема справжньому вчителеві спокою, адже не важливо, який педагогічний стаж у тебе за плечима і яка категорія враховується при тарифікації, СПРАВЖНІЙ УЧИТЕЛЬ  завжди у пошуку, він завжди поруч з дітьми і щоразу при спілкуванні віддає частину своєї душі цим невгамовним створінням, своїм учням...    

Кращі з них: Дерев’янко Ніна Юхимівна, Біла Ніна Мефодіївна, Підгаєцька Євдокія Оверківна, Бурлаченко Галина Олексіївна, Бурлаченко Майя Миколаївна, Коробань Ольга Михайлівна, які вже не один рік працюють в школі.

Директори школи :

  • Тепохід Борис Семенович
  • Ташлицький М.П.
  • Бобков Сергій
  • Склярук  Петро Іванович
  • Заріцький Андрій Сільвестрович
  • Харченко Віталій Григорович
  • Мусатенко Іван Іванович
  • Кулібаба Сергій Якович
  • Козир Петро Афанасійович
  • Черево Олександр Дмитрович
  • Козир Тетяна Петрівна
  • Кріт Зоя Василівна                                         

      При школі функціонує дитячий дошкільний заклад, де працює одна вихователька Ткачук Олена Іванівна та помічник вихователя Лиса Інна Василівна. Дитсадок відвідує 12 діток.

 

Дитсадок обладнаний необхідними меблями та придбано нові іграшки, гардини. Створено куточок ’’ Умілі руки ’’, де виставлено роботи діток. Також є кімната для відпочинку.

 

 

Дітки з дитсадка харчуються тричі на день в шкільній їдальні.

 

ОХОРОНА ЗДОРОВ′Я (2009 -2016)

 

У 1985 році побудовано приміщення фельдшерського пункту. Приміщення, балансова вартість якого 5656 грн. , перебуває на балансі Гереженівської сільської ради.

 

 

 В  фельдшерському пункті  працює 1 завідуюча - медсестра Лікаренко Алла Миколаївна та 1 санітарка – Остапчук Валентина Сергіївна.

В 2008 році фельдшерський пункт було газифіковано за кошти сільської ради, в 2009 році проведено воду та каналізацію,встановлено новий паркан.

 

 

     Щороку з бюджету сільської ради виділяються кошти  на придбання медикаментів для швидкої допомоги, миючих та дезинфікуючих засобів.

       На обліку перебуває 720 жителів села.

      На медпункті працює телефон, радіо. Всі послуги, в тому числі електроенергію оплачує сільська рада.

     В робочому стані холодильник для зберігання бак препаратів, сухо жарова шафа. За кошти сільської ради придбано нові меблі, противочумні костюми та інше медобладнання та медтехніку. Є окрема кімната для медичних процедур та гінекологічного огляду.

       Щороку проводиться поточний ремонт приміщення за кошти сільської ради.

 

 

 

   

КУЛЬТУРА (2009 -2014)

   В 1956 році в селі побудовано будинок культури на 350 місць. Приміщення, балансовавартість якого 163111 грн., перебуває на балансі Гереженівської сільської ради.

 

 

     Штат-1 завідуюча Вишневська Людмила Петрівна, бібліотекар Кріт Любов Федорівна, художній керівник Поліщук Світлана Сергіївна .

    В будинку культури працюють гуртки художньої самодіяльності, члени яких беруть участь у всіх святах(професійних та релігійних).

     За кошти сільської ради  придбано новий магнітофон, світломузику. Виділяються кошти на ремонт приміщення, придбання призів для учасників художньої самодіяльності, придбання новорічних подарунків.

 

       В будинку культури створено музей, в якому зібрано старовинні предмети побуту, вишиванки, родинні фотографії. Оформлено куточок по голодомору. Оформлено альбом – історія села.

      Добре організовано дозвілля молоді та юнацтва, проводяться дискотеки, різноманітні конкурси, інші заходи.

 

     З вівторка по суботу працює бібліотека. В наявності є 9312 книг, на обліку 660 читачів, з них 85 дітей. Проводиться підписка на газети та журнали . Є тематичні виставки, вишиванки жителів села, розробки сценаріїв до вечорів відпочинку.

Потребує поновлення художньої літератури.

  Директори будинку культури :

  • Шульць Іван Антонович,1956-1960 роки
  • Полянська Лідія Іванівна,1960р.
  • Кучеренко Микола Іванович
  • Ковтун Володимир Васильович
  • Банира Марія Григорівна
  • Вишневська Людмила Петрівна , з 2000р. по 2014р.

Видатні люди села:

  • Мельник Пелагія Феодосіївна,1920 р.н. – герой Соціалістичної праці
  • Дерев’янко Марія Олексіївна – нагороджена орденом Леніна
  • Поліщук Любов Сергіївна – нагороджена медаллю ’’Мати – героїня’’

Виносимо подяку всім, хто надав допомогу!

відшукали матеріали про наше село:

  • Бень Людмила Валеріївна,                 
  • Стрембіцька Світлана Миколаївна,
  • Кріт Зоя Василівна,
  • Мусатенко Іван Іванович,
  • Козир Лідія Петрівна,
  • БогачукТетяня Іванівна

    Також дякуємо всім жителям села за інформацію, фото, та допомогу.

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора