Дмитрушки туристичні
30 Серпня, 2021 р., 16:51
У Собківці збереглася пам’ятка дерев’яної архітектури – церква Святої Параскеви. Збудували її у 1870 році. Церква не схожа на інші культові споруди того часу, адже має три входи з одного боку. Всі вони мають окремі ганки. Церква майже прямокутна в плані, хоча, ймовірно, колись була хрещатою. Коли було зроблено бічні добудови – невідомо. Ймовірно це сталося у радянські часи. Хоча для чого таке було робити?
30 Серпня, 2021 р., 16:37
Церква Святої Трійці у с. Пугачівка Уманського району Черкаської області збудована у 1761 р. Село Пугачівка (до 1946 р. називалося Ксьондзівка) розташоване на відстані 15км від Умані, щоб знайти церкву – необхідно проїхати центральною вулицею села до розвилки, храм знаходиться зліва, його вже видно з перехрестя.
30 Серпня, 2021 р., 11:10
Музей-садиба легендарного генерала, дипломата, досвідченого розвідника, справжнього патріота та миротворця Кузьми Миколайовича Дерев’янка в селі Косенівка Уманського району.
30 Серпня, 2021 р., 10:37
У селі Косенівка Уманського району парк «Мала Софіївка», створеного за проєктом учениць Косенівської школи Бучак Вікторії та Каріни, Козін Ольги і їхньої вчительки Колесник Лариси Василівни. Ініціатором облаштування парку є народний депутат України Антон Яценко.
У парку «Мала Софіївка» є спортивний та дитячий ігровий майданчик в якому розміщено понад 20 споруд, ігрові доріжки з перешкодами,змійка-доріжка із колод та скеледром-місточок та інші споруди..
Вся території обвита доріжками та стежками. Там розташовані лавочки та перголи (лавочки з накриттям). Біля невеликого озерця, що знаходиться в центральній частині парку відкриває свою терасу царівна деревяна альтанка.
Через спокійну річку Герасимівку, що проходить між живописними брилами каміння - побудований місток.
Весь парк насичений гарними клумбами та альпійськими гірками.
13 Листопада, 2019 р., 13:07
Давні ужиткові речі як представлені в музеї "Музей-світлиця" збирали всім селом , і чого тільки не позносили небайдужі жителі села Пугачівка: у 1-й кімнаті зібрані речі відтворюють український побут: піч і каганець, посуд у миснику, ціп і солом’яник.
13 Листопада, 2019 р., 11:34
В селі Старі Бабани рік тому зусиллями місцевих активних туристів було розроблено і промарковано пішохідний маршрут. В основі запланованого туристичного проекту маршрут починається з м. Умані і закінчується в селі Легедзине, яке відоме своїм музеєм Трипільскої культури. Пішохідна тропа проходить частково через села Дмитрушки, Пугачівка і виходить в Старі Бабани із Староміського лісу. Однак гостям села (Старі Бабани) можна насолодитись прогулянкою даним машрутом розпочавши його з центру, прямо від будинку культури - слідуючи жовто-білим позначкам на стовбах і деревах. Він проведе вас уздовж берега річки Ревухи до мальовничої локації для відпочинку з невеликим кар'єром, який в селі називають "Забій". Слідуючи маршрутом можна дійти і до овіяної легендами Секретової криниці, яка сховалася в казковому лісі Джумигового яру, та безліч цікавих локацій давнини…
13 Листопада, 2019 р., 11:27
На окраїні села, в східній його частині знаходиться ліс, який називається Хрущівка, як згадують старожили, цьому лісу незлічена кількість років. До революції 1917го року він був значно більшим і залишився лише тому, що знаходився на нерівній місцевості. Для кожного хто сюди потравляє вперше він нагадує уманську Софіївку, адже має такі ж струмочки, долини каменів та печери.