Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
-
ЗУ "Про запобігання та протидію домашньому насильству"
-
ЗУ "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків"
-
ЗУ "Про протидію торгівлі людьми"
-
Посібник з інструментів впровадження гендерного підходу на державній службі ( .pdf , 2.12 Мб ) Проект Ради Європи «Боротьба з насильством стосовно жінок в Україні» (COVAW) та Національна соціальна сервісна служба України представляє посібник для фахівців із психологічної допомоги та екстреного реагування в Україні: РОБОТА З ПОСТРАЖДАЛИМИ ВІД СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЬСТВА В УМОВАХ ЗБРОЙНОГО КОНФЛІКТУ ( .pdf , 1.23 Мб )
-
Резолюція Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”
Директор КЗ "ЦНСП" Дмитрушківської сільської ради - Спужак Наталія Леонідівна
моб.тел.: 096 226 41 51
Відповідно до ст. 24 Конституції України,не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Рівність прав жінки і чоловіка забезпечується: наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороді за неї; спеціальними заходами щодо охорони праці і здоров'я жінок, встановленням пенсійних пільг; створенням умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; правовим захистом, матеріальною і моральною підтримкою материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям.
Рівні права жінок і чоловіків - відсутність обмежень чи привілеїв за ознакою статі.
Рівні можливості жінок і чоловіків - рівні умови для реалізації рівних прав жінок і чоловіків.
Дискримінація за ознакою статі - ситуація, за якої особа та/або група осіб за ознаками статі, які були, є та можуть бути дійсними або припущеними, зазнає обмеження у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами або привілеями в будь-якій формі, встановленій Законом України "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні", крім випадків, коли такі обмеження або привілеї мають правомірну об’єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними.
Згідно ст. 23 Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», ст.15 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» особа має право на відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди, завданих їй унаслідок дискримінації за ознакою статі, сексуальних домагань чи інших актів насильства за ознакою статі. Моральна шкода відшкодовується незалежно від матеріальних збитків, які підлягають відшкодуванню, та не пов'язана з їх розміром.
Порядок відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди, завданих унаслідок дискримінації за ознакою статі, сексуальних домагань чи інших актів насильства за ознакою статі, визначається законом.
Порядок відшкодування матеріальної шкоди та моральної шкоди визначається Цивільним кодексом України та іншими законами.