Звіт сільського голови Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області за 2024 рік
Звіт
сільського голови Дмитрушківської сільської ради
Уманського району Черкаської області за 2024 рік
Публічне звітування сільського голови у зв’язку із запровадженим в Україні воєнним станом відбувається в онлайн-форматі відповідно до підпункту 8 пункту 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» та спільного наказу Черкаської обласної військової адміністрації та Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 19.04.2022 року №3/150 «Про проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій, інших масових заходів на території Черкаської області». Усі бажаючі мають змогу прочитати звіт та переглянути його презентацію на офіційному сайті Дмитрушківської сільської ради, на офіційній сторінці сільської ради у Фейсбук. Свої запитання ви можете поставити керівнику громади на особистому прийомі або дистанційно у рубриці «Контакти» на офіційному веб-сайті Дмитрушківської сільської ради, на які обов’язково буде надано відповідь.
Відповідно до статті 42 Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт сільського голови про свою діяльність.
Сільська рада є колегіальним органом, який представляє спільні інтереси територіальної громади. Тому все, що зроблено за звітний період, є результатом колективної роботи сільського голови, кожного депутата, постійних комісій, сесійної діяльності, виконавчого комітету сільської ради, громадського активу громади.
Працюючи однією командою, у своїй діяльності ми завжди намагалися бути справедливими й відкритими до людей. Усі питання, що безпосередньо торкалися захисту прав і свобод наших мешканців, впливали на стан соціально-економічного розвитку території громади, вирішувалися першочергово.
Обставини воєнного часу змусили всіх мобілізуватися і шукати альтернативні шляхи виходу зі складних ситуацій. Я вдячна усім жителям громади за активну громадську позицію, небайдужість, силу духу та вірність інтересам громади і України.
Основними пріоритетами залишились ті ж напрямки діяльності, що і в минулому році:
- сприяння обороноздатності України шляхом матеріально-технічного забезпечення потреб підрозділів Збройних сил і Національної гвардії України та інших військових формувань;
- забезпечення життєдіяльності громади в умовах воєнного стану;
- підтримка військовослужбовців та сімей загиблих Захисників України;
- запобігання виникненню надзвичайних ситуацій;
- соціальний захист вразливих категорій населення та тих, хто прибув у громаду в пошуках прихистку;
- забезпечення стабільної роботи об’єктів критичної інфраструктури, облаштування укриттів;
- медичне обслуговування населення, освіта тощо. На результат разом зі мною працювали всі, хто має знання та ідеї, досвід та ресурс: депутати ради, галузеві фахівці, бізнесмени, підприємці, молодь.
Враховуючи те, що спектр повноважень сільської ради досить широкий і розуміючи високий рівень відповідальності за ефективність їх реалізації, мною, як сільським головою, та посадовими особами виконавчого комітету та виконавчих органів ради послідовно і наполегливо здійснювались заходи, спрямовані на забезпечення дієвого і результативного функціонування структурних підрозділів, їх тісної співпраці з депутатським корпусом, старостинськими округами, підрозділами Уманської районної державної адміністрації та іншими суб’єктами діяльності, що зареєстровані на території сільської ради і беруть безпосередню участь у процесах практичного втілення в життя вимог сьогодення.
Головним завданням у роботі апарату ради є координація роботи виконавчих органів ради, старост, комунальних закладів з метою забезпечення їх діяльності. Я вважаю, що нам вдалось це зробити. Всі виконавчі органи сільської ради, комунальні заклади виконували свої повноваження та надавали відповідні послуги жителям громади.
Зазначений звіт – це привід для об’єктивного і конструктивного аналізу стану справ, вироблення спільних конкретних шляхів поліпшення діяльності органів влади щодо підвищення рівня життєзабезпечення жителів нашої громади.
Протягом звітного періоду свою роботу я будувала перш за все виходячи з вимог та повноважень, наданих законодавством України.
Незважаючи на складнощі воєнного часу для вирішення нагальних питань життєдіяльності громади активно працював депутатський корпус та виконавчий комітет.
Відповідно до статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною організаційно-правовою формою діяльності рад є сесія. За минулий рік відбулося 11 пленарних засідань ради, на яких розглянуто 350 питань та прийнято 347 рішень. Це дало можливість вирішити ряд важливих питань життєдіяльності громади, управління майном, земельними питаннями та питань, порушених у зверненнях громадян, клопотаннях підприємств, установ та організацій. Найважливішими серед них стали питання про прийняття бюджету сільської територіальної громади на 2024 рік та сільських галузевих програм. У звітному періоді діяла 41 галузева програма, з них 18 перебували на контролі постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту населення та з питань регламенту, депутатської діяльності і етики, законності та правопорядку, 13 – постійної комісії з питань агропромислового комплексу, підприємництва, транспорту, енергозбереження, житлово-комунального господарства та комунальної власності та з питань земельних відносин, будівництва та благоустрою, екології, охорони навколишнього природного середовища, ліквідації надзвичайних ситуацій, 10 – постійної комісії з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва.
Усі питання, які розглядалися на сесіях, в обов’язковому порядку були попередньо опрацьовані на засіданнях постійних комісій. Детальне вивчення всіх питань на комісіях дозволило в конструктивному руслі працювати безпосередньо на пленарних засіданнях та приймати відповідні рішення. Також постійні комісії в межах своєї компетенції здійснювали контроль за виконанням прийнятих сільською радою рішень.
Проекти рішень сесій сільської ради оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської ради не пізніше як за 10 робочих днів до дати їх розгляду. Умови і порядок доступу до публічної інформації доведений до відома громадян шляхом розміщення повідомлення на офіційному сайті. На виконання
Виконавча діяльність сільської ради здійснювалася через виконавчий комітет, який проводив свою роботу, спрямовану на вирішення соціально-економічних, адміністративно-господарських, житлово-комунальних та інших важливих проблем громади. Виконавчий комітет координує й контролює роботу апарату виконавчого комітету та підприємств і установ, що належать до комунальної власності територіальної громади.
Усього за звітний період проведено 22 засідання виконавчого комітету, на яких розглянуто 438 питань. При виконавчому комітеті створено та функціонує 11 постійно діючих комісій: комісія з питань захисту прав дитини (15 засідань), адміністративна комісія (24 засідання), комісія з легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення (4 засідання), експертна комісія (1 засідання), комісія з питань поводження з безхазяйними відходами, комісія із житлових питань (3 засідання), комісія із встановлення факту отруєння бджіл (1 засідання), комісія із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності із страхування.
Реалізація планів, програм соціально-економічного зростання громади тісно пов’язана з кадровою політикою, рівнем професійності та відповідальності виконавців.
Структура підрозділів виконавчого комітету та виконавчих органів Дмитрушківської сільської ради така:
• 6 відділів, 1 сектор та адміністративно-господарська група – структурні підрозділи виконавчого комітету;
• 3 відділи та служба у справах дітей – виконавчі органи Дмитрушківської сільської ради у статусі юридичної особи публічного права.
Одним із пріоритетних напрямків моєї роботи в кадровій політиці є забезпечення законності, гласності, доступності до служби в органах місцевого самоврядування та забезпечення професійного росту, об’єктивної оцінки діяльності, просування по службі працюючих, забезпечення їх соціального захисту.
Загальна чисельність працівників структурних підрозділів виконавчого комітету та виконавчих органів Дмитрушківської сільської ради станом на 31.12.2024 становила 63,5 штатних одиниці.
У структурних підрозділах виконавчого комітету та виконавчих органах ради у звітному періоді працювало 15 осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (це особи, які мають на утриманні дітей до шести років, виховують без одного з подружжя дитину віком до 14 років та особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років). У структурних підрозділах виконавчого комітету та виконавчих органах ради у 2024 році працювало 16 осіб з інвалідністю.
У 2024 році видано 213 розпоряджень сільського голови з кадрових питань (це на 35 розпоряджень більше, ніж у 2023 році):
- 76 розпоряджень сільського голови з особового складу;
- 117 – про надання усіх видів відпусток (серед яких – щорічна основна, додаткова за вислугу років, додаткова відпустка учасника бойових дій (особи з інвалідністю внаслідок війни), деякі види соціальної тощо);
- 20 – про встановлення рівня оплати праці.
У зв’язку з воєнним станом і військовими діями в країні регулярно обліковується чисельність військовозобов’язаних у структурних підрозділах виконавчого комітету та виконавчих органах Дмитрушківської сільської ради. Підтримується постійна взаємодія з Уманським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки щодо звіряння даних особових карток військовозобов’язаних з обліковими даними районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в яких вони перебувають на військовому обліку, внесення відповідних змін до них.
У звітному періоді організовано супровід осіб, зарахованих до кадрового резерву на посади посадових осіб місцевого самоврядування у структурних підрозділах виконавчого комітету та виконавчих органах Дмитрушківської сільської ради.
У 2024 році підвищило кваліфікацію 5 посадових осіб місцевого самоврядування.
Відділ юридичного забезпечення впродовж 2024 року забезпечував правове регулювання діяльності сільської ради та її виконавчих органів, зокрема стосовно укладення господарських договорів, претензійно-позовної роботи, законності, збереження майна, взаємодії юридичної служби з іншими структурними підрозділами при здійсненні наданих відділу повноважень.
Всього протягом 2024 року в судах різних інстанцій розглядалися 52 справи, де учасником справи є Дмитрушківська сільська рада чи її виконавчий комітет.
Відділом юридичного забезпечення забезпечено надання відзивів на позовні заяви, заперечень та забезпечено надання відповідних доказів, клопотань та інших процесуальних документів.
Найбільша кількість справ розглядалася Уманським міськрайонним судом Черкаської області (у сфері спадкування, встановлення фактів, що мають юридичне значення) та Господарським судом Черкаської області (у сфері регулювання земельних відносин, виконання умов договору).
Адміністративною комісією при виконкомі сільської ради розглянуто 22 справи про адміністративне правопорушення, а саме:
ст. 152 КУпАП «Порушення правил благоустрою» – 11 справ;
ст. 154 ч. 1 «Порушення правил тримання собак і котів» – 8 справи;
ст. 156 частина 2 КУпАП «Порушення правил торгівлі пивом, алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами – 3 справ;
За результатами розгляду протоколів про адміністративні правопорушення:
На виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» проводиться робота щодо створення необхідних умов для реалізації права громадян на отримання інформації, яка відноситься до категорії публічної.
Протягом 2024 року до Дмитрушківської сільської ради надійшло 536 заяв та звернень від жителів громади, з яких 345 звернень громадян надійшло до центральної садиби громади, 191 – до старостинських округів.
Здійснюється прийом громадян сільським головою та старостами.
8 звернень або 1,5% - депутатські звернення, решта 98,5% або 528 – заяви, клопотання.
Основними проблемами звернень були:
- з питань соціального захисту – 80 звернень.
- аграрної політики і земельних відносин – 72 звернення.
- з питань праці та заробітної плати – 5 звернень.
- робота комунальних служб – 57 звернень.
- незабезпечення дотримання законодавства та охорони правопорядку, реалізації прав і свобод громадян – 4 звернення.
- з інших питань – 310 звернень
З вищих органів влади надійшло 21 звернення.
За 2024 рік 238 звернень або 45% надійшло від жінок, 290 звернень або 55% від чоловіків.
За звітний період надійшло 14 колективних звернень, в яких було 95 підписантів.
У 2024 році зареєстровано 3741 вхідних документів та 504 вихідних листів.
Сільська рада публічна і відкрита у своїй діяльності, про що свідчить діяльність з висвітлення роботи ради, прийнятих документів на сесіях ради, засіданнях виконавчого комітету, робота комісій при виконкомі, а також щоденних новин про життя громади.
У 2024 році продовжена робота із вдосконалення функціонування офіційного сайту сільської ради. Сайт Дмитрушківської сільської ради повністю відповідає вимогам до офіційних веб-сайтів (веб-порталів) органів виконавчої влади, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2019 р. №493. На сайті створено понад 50 рубрик, що стосуються діяльності сільської ради та її підрозділів. Вони своєчасно наповнюються та оновлюються. Сайт легкодоступний та відкритий для жителів та гостей громади. Сайт пристосований для людей з вадами зору. За 2024 рік сайт має більше 200 тис. відвідувань, розміщено 215 новин, 120 оголошень.
Є діючою офіційна сторінка сільської ради у Facebook, на сьогодні вона має більше 4100 підписників та в середньому кожного місяця більше 20000 відвідувань користувачами мережі. Щоденно ведеться робота з її наповнення інформаційними матеріалами. У звітному періоді розміщено більше 1000 публікацій.
Організація та здійснення функцій по виконанню планових показників доходної та видаткової частин бюджету, контролю за дотриманням бюджетного законодавства на кожній стадії бюджетного процесу, координація діяльності учасників бюджетного процесу з питань виконання місцевого бюджету відповідно до норм бюджетного законодавства України – зона відповідальності фінансового відділу Дмитрушківської сільської ради.
Невід’ємною умовою реалізації будь-яких програмних заходів є фінансування, тобто успішна реалізація бюджетного процесу.
Питання формування бюджету, ефективний розподіл та перерозподіл бюджетних коштів розглядалися на засідання виконавчого комітет та пленарних засіданнях сесії сільської ради.
Бюджет Дмитрушківської сільської ради затверджено відповідним рішенням сільської ради від 21.12.2023 року №36-39/VIII.
Доходи бюджету.
У 2024 році до сільського бюджету надійшло 141436120 грн. доходів, з них: до загального фонду – 130727626 грн або 113% до доведених планових показників на період, до спеціального фонду 10708494 тис. грн або 154% до доведених планових показників на період.
За 2024 рік до загального фонду бюджету надійшло власних надходжень на суму 87777562 грн, в тому числі:
податкових надходжень в сумі 86511088 грн;
неподаткових надходжень в сумі 1266474 грн;
офіційні трансферти – 42950064 грн, в тому числі:
субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти – 363 802 грн;
освітня субвенція – 39747400 грн;
субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 49927 грн;
субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, що утворився на початок бюджетного періоду у сумі 13382 грн;
субвенція з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету у сумі 685314 грн;
інші субвенції з державного бюджету у сумі 367921 грн;
субвенція з місцевого бюджету на придбання шкільних автобусів за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету у сумі 1670980 грн;
субвенція з місцевого бюджету на забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та окремі заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету у сумі 51337 грн.
До спеціального фонду сільського бюджету надійшло:
податкових надходжень в сумі 372485 грн;
неподаткових надходжень в сумі 5506492 грн;
цільові фонди – 2183 грн;
Офіційні трансферти в сумі 4827331 грн, в тому числі:
Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти в сумі 966300 грн;
Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на задоволення потреб у забезпеченні безпечного освітнього середовища в сумі 1943463 грн;
Субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду в сумі 1917568 грн.
Видатки бюджету Дмитрушківської сільської територіальної громади за 2024 рік становить 140081246 грн, в тому числі по загальному фонду – 115392800 грн, та спеціальному фонду – 24688446 грн.
Залишок коштів станом на 1 січня 2025 року склав 27940470 грн, у тому числі:
по загальному фонду 26532849 грн;
по спеціальному фонду 1407622 грн.
В розрізі економічної структури видатків громади першочергово здійснювалося фінансування захищених статей бюджету.
Своєчасно, в гарантованих державою обсягах з урахуванням підвищення рівня мінімальної заробітної плати, здійснювалась оплата праці працівників бюджетних установ, що утримуються з бюджету сільської територіальної громади.
У повному обсязі забезпечено виплату заробітної плати та оплату енергоносіїв по установах Дмитрушківської сільської ради.
Станом на 01 січня 2025 року кредиторська заборгованість відсутня.
В рамках реформи публічних закупівель у Дмитрушківській сільській раді запроваджена система електронних закупівель «Prozorro», яка, на відміну від попередньої схеми державних торгів, є автономною та покликана зробити відкритими та прозорими закупівлі за бюджетні кошти, тим самим виключивши корупційну складову.
За звітний період із використанням системи електронних публічних закупівель «Prozorro» оголошено та проведено відкриті торги та спрощені закупівлі, за результатами яких було укладено 207 договорів, в тому числі:
відкриті торги – 18 договорів;
застосування цінових пропозицій – 5 договорів;
прямі договори – 184 договори.
В результаті проведених процедур закупівлі було зекономлено бюджетних коштів на суму 51200 грн.
У звітному періоді профінансовано та проведено оплату реалізації заходів прийнятих сільською радою програм. Таке фінансування здійснено за рахунок коштів місцевого бюджету на загальну суму 28127497 грн, а саме:
- програма підтримки регіонів, найбільш постраждалих внаслідок агресії російської федерації - 300000 грн (100%);
- програма оповіщення надзвичайних ситуацій – 1200 грн (100%);
- програма запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха – 9470 грн (1,89%);
- програма підтримки та співфінансування КНП «Уманський центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги» Уманської районної ради на 20243 рік – 3777000 грн (100%);
- програма розвитку СКП «Дмитрушки» Уманського району Черкаської області на 2024 рік – 2156220 грн (89,34%);
- програма розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою на території Дмитрушківської сільської ради на 2024 рік – 5878348 грн (94,32%);
- програма запобігання загибелі людей на водних об’єктах – 11066 грн (85,12%);
- комплексна Програма «Турбота» та програма соціальної підтримки учасників ООС, учасників АТО, військовослужбовців, які стоять на захисті України на 2024 рік – 2570211 грн (66,94%);
- програма соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів та дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах – 225971 грн (88,27%);
- програма охорони навколишнього природного середовища Дмитрушківської сільської ради на 2024 рік – 341400 грн (97,18%);
- програма КЗ «Центр надання соціальних послуг» - 2687539 грн (94,17%);
- програма будівництва двох водонапірних веж типу Рожновського в с. Гереженівка – 165404 грн (82,29%);
- програма розроблення(оновлення) містобудівної документації – 99999 грн (100%);
- програма розвитку земельних відносин – 87900 грн (97,67%);
- програма забезпечення національного спротиву – 9016127 (99,89%) грн.
- надано субвенції для Ладижинського територіального центру надання соціальних послуг в сумі 228849 грн, 5ДПРЗ ГУ ДСНС України в Черкаській обл. – 100000 грн, Уманській РДА – 40000 грн, Уманському УДКСУ -30000 грн.
У 2024 році проекти, передбачені Програмою соціально-економічного розвитку Дмитрушківської сільської територіальної громади на 2021-2023 роки, яка затверджена рішенням сільської ради від 24 грудня 2020 року №3-1/VIII, не реалізовувались у зв’язку з військовими діями в Україні.
Сільськогосподарське виробництво є економічною основою розвитку громади на території громади 80 сільськогосподарських підприємств.
Сільськогосподарське виробництво є економічною основою розвитку громади.
Найбільшими сільгоспвиробниками громади є:
- ПП «Дмитрушки» - вирощування зернових та технічних культур і тваринництво;
- ФГ «Зозуля» - вирощування зернових та технічних культур;
- ФГ «Мрія» - вирощування зернових та технічних культур;
- ФГ «Конкор» - вирощування зернових та технічних культур, змішане сільське господарство;
- ФГ «Росинка» - вирощування зернових та технічних культур;
- ПрАТ «Уманське племпідприємство» - розвиток тваринництва, вирощування зернових та технічних культур;
- ДП «Агрофірма «Байс-Агро» - вирощування зернових та технічних культур;
- ФГ «Оберіг» - вирощування зернових та технічних культур;
- ФГ «С.П.Ш.-Жива» - вирощування зернових та технічних культур;
- ФГ «Тетяна» - вирощування зернових та технічних культур;
- ПП «Пульс Природи» - вирощування зернових та технічних культур;
- ФГ «Агроцентр Січ» - вирощування зернових та технічних культур
- ДП «Умань- Агро» - вирощування зернових та технічних культур;
- ТОВ «АГАРІС МІКО ЦЕНТР»- вирощування грибів;
- ТОВ «Дукра Аро» - вирощування зернових та технічних культур;
- ТОВ « Степ-2000» - вирощування зернових та технічних культур;
- ТОВ «Агрофірма «Легедзене» - вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур;
- ТОВ «Агровіт» - вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур;
- АФ «Хлібороб» у формі ТОВ – вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.
Також в громаді функціонує ТОВ «РДО Україна» - виставковий центр сільськогосподарської техніки.
За 2024 рік до бюджету Дмитрушківської громади надійшло коштів по основних бюджетоутворюючих податках від підприємств даної галузі у сумі близько 55 395,4 тис. грн
На території Дмитрушківської громади налічується 1026 одноосібників, які займаються сільськогосподарською діяльністю. Також на території громади розміщено 8 автозаправних станцій, акцизний податок яких є значним для бюджету громади, функціонують 35 закладів роздрібної торгівлі та 10 закладів громадського харчування.
Виконання повноважень сільської ради у галузях дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти, у галузях культури та спорту покладено на відділ освіти, культури, молоді та спорту.
Упродовж 2024 року на території Дмитрушківської громади частково збережено мережу закладів освіти. Із 1 вересня 2024 року ліквідовано Пугачівську філію Дмитрушківського ліцею Дмитрушківської сільської ради. Решта закладів освіти працювали у звичайному режимі, з них у 11 закладах освіти організовано очну форму навчання та в 1 закладі освіти освітній процес здійснювався за очною формою навчання у поєднанні з дистанційною.
Всього на території громади функціонує:
- 3 заклади дошкільної освіти (105 вихованців);
- 7 закладів загальної середньої освіти, з них: 6 ліцеїв та 1 гімназія.
1 ліцей є опорним закладом з двома філіями. У закладах загальної середньої освіти початкову, базову та середню освіту здобуває 1087 учнів, з них: ВПО – 38, діти, які перебувають за кордоном та дистанційно навчаються в закладах освіти Дмитрушківської сільської ради – 83. Середня наповнюваність класів по громаді становить 12 учнів.
У 4 закладах загальної середньої освіти та 2 філіях працюють дошкільні структурні підрозділи, в яких виховується 90 діток.
Старобабанівський ліцей надає послуги вечірньої школи для 34 осіб, позбавлених волі, які перебувають в Старобабанівській виправній колонії №92.
У серпні 2024 року за умови спіфвінансування (державний бюджет 49,88% та місцевий бюджет 50.12%) придбано шкільний автобус для Старобабанівського ліцею Дмитрушківської сільської ради. З місцевого бюджету виділено кошти в сумі – 1 679 020,00 грн.
Придбання шкільного автобуса дало можливість розвантажити маршрут Старобабанівського автобуса, який здійснював підвіз учнів та педагогічних працівників двох ліцеїв (загальна кількість маршрутів – 5, протяжність маршруту – 240 км в день).
У листопаді рішенням чергової сесії Дмитрушківської сільської ради виділено кошти з місцевого бюджету в сумі – 3500000,00 грн для придбання шкільного автобуса для Дмитрушківського ліцею.
Окрім того, у 2 населених пунктах відсутні заклади дошкільної та загальної середньої освіти (с. Степківка та с. Заячківка), тому для 49 дітей організовано підвіз до Сушківського ліцею.
З 1 вересня 2024 року до Сушківського ліцею підвозяться діти із села Коржова.
Загальна кількість дітей, які потребують організованого підвезення становить 188 осіб.
За умови співфінансування (90/10%) у квітні 2024 року придбано 9 одиниць мультимедійного обладнання для кабінетів, в яких навчаються учні 5-6 класів Нової української школи. З державного бюджету (залишки освітньої субвенції за минулі роки) виділено кошти в сумі 567 568,00 грн, з місцевого 63 064,00 грн.
У жовтні 2024 року за умови співфінансування (90/10%) за рахунок державного бюджету (освітня субвенція) виділено кошти для закупівлі мультимедійного обладнання та ноутбуків для кабінетів, в яких навчаються учні 5-7 класів Нової української школи. З державного бюджету виділено кошти в сумі 685 321,00 грн, з місцевого – 76 150,00 грн.
Усі заклади дошкільної та загальної середньої освіти підключені 100% до швидкісної мережі Інтернет.
Із 1 вересня 2024 року на базі Дмитрушківського ліцею створено Осередок викладання навчального предмета «Захист України» до якого здійснюється підвіз учнів 10-11 класів територіальної громади. Для оснащення навчальних кабінетів предмета «Захист України» за умови співфінансування (90/10%) за рахунок державного бюджету (за спеціальним фондом державного бюджету) виділено кошти для закупівлі засобів навчання та комп’ютерного обладнання. З державного бюджету виділено кошти в сумі 1 350 000,00 грн, з місцевого – 150 000,00 грн.
У 2024 році продовжено роботу щодо переведення закладів загальної середньої освіти на альтернативний вид палива. На початок опалювального сезону переведено на альтернативний вид палива ще 2 заклади освіти Сушківський та Косенівський ліцеї. Усіма видами харчування охоплено 681 дитину що становить (64%).
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2024 року № 1145 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти у 2024 році», рішення сільської ради від 18 жовтня 2024 року із 21.10.2024 року учні 1-4 класів харчуються безкоштовно. З державного бюджету виділено кошти в сумі – 855 300,00 грн.
Окрім того, у зв’язку з економією коштів з місцевого бюджету за харчування учнів прийнято рішення про безкоштовне харчування дітей з багатодітних сімей – учнів 5-11 класів до завершення календарного року.
Усіма видами харчування охоплено 512 учнів.
Натуральні норми харчування дітей виконуються на 89%.
У громаді обліковується 13 харчоблоків. Тип організації харчування (власні кухні).
Впроваджено систему НАССР у 13 закладах (100%). Тип меню: 4 тижневе (сезонне).
Створення безпечних умов перебування дітей в закладах освіти
Для модернізації найпростішого укриття в Дмитрушківському ліцеї був організований збір коштів амбасадором Марком Стронгом (2 078 178,00 грн) та проведено капітальний ремонт найпростішого укриття на суму – 1 943 462,00 грн. 134 715,00 грн повернено до державного бюджету.
Рішеннями сесії Дмитрушківської сільської ради виділено кошти в сумі – 1 600 000,00 грн та зроблено поточний ремонт найпростішого укриття Доброводівського ліцею на суму – 1 546 600,00 грн.
Повноваження у сфері культури на території Дмитрушківської громади забезпечує КЗ «Центр культури, дозвілля та спорту». Центр культури, дозвілля та спорту забезпечує реалізацію державної політики у сфері культури, забезпечує вільний розвиток культурно-мистецьких процесів, всіх видів культурних послуг і культурної діяльності, розвиток аматорського мистецтва. Збереження культурного надбання та традицій – одне з найголовніших завдань, що стоїть перед галуззю культури. Проте кожна традиція, якою б привабливою вона не була, потребує оновлення, осучаснення, модернізації.
Центр забезпечує діяльність 24 закладів культури.
В закладах культури Дмитрушківської громади працює 27 осіб, які забезпечують культурно-освітню діяльність: директор КЗ ЦКДС, концертмейстер, керівник хору, 2 керівника художніх, 6 завідувачів, 8 осіб технічного персоналу, 7 працівників бібліотек та 1 працівник музею-садиби ім. Дерев’янка.
Всього в громаді протягом звітного періоду проведено 136 мистецьких заходів. Це заходи до державних свят та пам’ятних дат, з нагоди новорічно-різдвяних, релігійних та народних свят.
На базі центру культури і виховання студентів Уманського університету садівництва відбувся благодійний фестиваль української пісні за участі колективів Черкащини, Вінниччини, Одещини, Київщини. Народний самодіяльний хор «Терниця» взяв участь у фестивалі.
Соціальне забезпечення – одна з головних функцій держави, яка здійснюється завжди і за будь-яких умов на користь найбільш вразливих верств населення. За останні роки, на жаль, збільшується кількість громадян, які потребують соціального захисту. Соціальний захист громадян полягає у підтримці населення шляхом надання соціальної допомоги та соціальних послуг. Ці та інші заходи по забезпеченню соціальних гарантій на території Дмитрушківської територіальної громади здійснюють відділ соціального захисту населення, служба у справах дітей та КЗ «Центр надання соціальних послуг» Дмитрушківської сільської ради.
З метою наближення надання державної допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, особам з інвалідністю, іншим пільговим категоріям та здійснення їх соціальної підтримки відділом соціального захисту населення у 2024 році прийнято 1632 заяви.
В розрізі видів допомог:
догляд вдома – 168 рішень;
допомога на непрофесійній основі – 16 справ;
допомога на засоби реабілітації – 11 справи;
одноразова допомога учасникам ЧАЕС – 1 справа;
компенсація санаторно-курортного лікування – 4 справ;
одноразова грошова допомога членам сімей осіб, загибель яких пов’язана з забезпеченням оборони України – 178 справ;
допомога на поховання – 10 справ;
одноразова грошова допомога на лікування за зверненнями громадян – 50 справ.
Через Уманську філію Пенсійного фонду України було опрацьовано заяв на призначення субсидії та пільги 788 (субсидії – 536 справа; пільги – 252 справи).
Через управління соціального захисту
допомога на проживання ВПО – 107 справ;
допомога на «пакунок малюка» – 13 справ;
допомогу на дітей одиноким матерям – 70 справ;
допомога малозабезпеченим сім’ям – 157 справа;
допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях – 18 справ;
допомога у зв’язку з вагітністю та пологами – 36 справи;
допомога при народженні дитини – 30 справ;
допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування – 20 справ;
допомога особам з інвалідністю з дитинства – 20 справ;
встановлення статусу ВПО – 151 справ;
допомога особам, які не мають права на пенсію – 3 справ;
допомога по втраті годувальника – 5 справи;
допомога на догляд за дитиною з інвалідністю до 18 років – 6 справ;
компенсаційна виплата особі, яка здійснює догляд за 80 річною особою – 7 справ;
допомога на дітей-сиріт – 3 справи;
зміна посвідчення багатодітної сім’ї – 1 справа.
посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни – 5 справ.
посвідчення члена сім’ї загиблого – 15 справ.
придбання крісла колісного для дитини з інвалідністю – 1 справа
тимчасова державна допомога коли один із батьків ухиляється від сплати аліментів – 1 справа
допомога за психічно хворим – 21 справа.
На обліку з надання пільг на житлово-комунальні послуги за рахунок місцевого бюджету перебуває 7 осіб, які є особами з інвалідністю з вадами зору та отримують знижку на ЖКП в розмірі 50%.
Опрацьовано пакети документів та прийнято 139 рішень про надання соціальних послуг «Догляд вдома», «Соціальний супровід» – 3 рішення, а також припинення надання соціальних послуг у зв’язку зі смертю – 12 рішень.
Усі перелічені вище справи та заяви з документами скановані та занесені до ПК «Соціальна громада» (тобто сформовано електронні заяви) та відправлено до управління соціального захисту населення Уманської райдержадміністрації для подальшої обробки та нарахування. Паперові справи занесені до реєстру передання прийнятих документів щодо призначення усіх видів соціальної допомоги та передаються (раз в 2 тижні) до управління соціального захисту населення Уманської РДА.
З метою підтримки малозахищених верств населення та надання соціальних послуг тим громадянам, які цього потребують, у громаді розроблені і діють 2 сільські програми: сільська комплексна програма «Турбота», Програма соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей, які потрапили в складні життєві обставини. Всі програми розроблені на 2024 рік та передбачають фінансування за рахунок коштів Дмитрушківського сільського бюджету. Відділом соціального захисту населення ведеться чіткий облік жителів різних категорій. У селах Дмитрушківської громади проживає 453 дітей війни, 228 ветеранів праці, 465 осіб з інвалідністю різних категорій, 61 громадян, постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, 102 учасники АТО та 104 багатодітних сімей, 110 внутрішньо переміщених осіб.
У 2024 році на виконання комплексної програми «турбота» було надано такої види матеріальної допомоги жителям громади:
1) виплата на поховання особам працездатного віку, які на момент смерті були зареєстровані на території громади та не працювали – 120 тис. грн. (по 5 тис. грн.) 13 осіб;
2) допомога особам, які опинилися у складних життєвих обставинах (хворі, які мають дітей з інвалідністю ) – 250 000 грн по факту (по 5 тис. грн. 50 осіб);
3) компенсація особам, які здійснюють догляд на непрофесійній основі – 400000 грн.(341 039 грн. 16 осіб );
4) пільги на житлово-комунальні послуги особам з інвалідністю (вади зору) та дітям з інвалідністю – (36124 грн. 15 осіб);
5) пільгове медичне обслуговування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 60174.00 грн.
6)одноразова допомога залежним від гемодіалізу – 15 000 – 3 особи
7) Компенсаційні виплати особам з інвалідністю на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів, мотоколясок і на транспортне обслуговування – 11301 грн.
8) Виплата матеріальної допомоги до Дня пам’яті ЧАЕС – 43 осіб (21500 грн.)
9) Забезпечення перебування жителів громади у Рижавському стаціонарному відділенні перебуває – 4 особи 447038,51 грн.
З метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО/ООС та надання матеріальної допомоги жителям Дмитрушківської територіальної громади, які були призвані на військову службу під час мобілізації в період дії воєнного стану було прийнято цільову програму соціальної підтримки учасників операції об’єднаних сил та антитерористичної операції, військовослужбовців, що стоять на захисті України у лавах Збройних Сил України, членів їх сімей, вшанування пам'яті загиблих на 2024 рік. У 2024 році, відповідно до Заходів затверджених Програмою, надано матеріальну допомогу 178 особам на загальну суму 890000 грн. Зокрема, щомісячну стипендія сім’ям загиблих військових по 1000,00 грн отримували 9 осіб (102000 грн), матеріальну допомогу військовослужбовцям в розмірі 5 тисяч грн отримали 178 осіб (890000 грн), одноразову грошову допомогу членам сімей осіб,загибель (смерть) яких пов’язана з проведенням АТО/ООС та із здійсненням заходів ,необхідних для забезпечення оборони України,захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України в розмірі 50000 грн отримали 5 сімей (300000 грн), 20 членів сімей осі, які рахуються безвісти зниклими або військовополоненими отримали одноразову грошову допомогу в розмірі 5000 грн (100000 грн), 1 військовослужбовець отримав відшкодування за зубопротезування (2910 грн), 28 членів сімей загиблих військовослужбовців отримали одноразову матеріальну допомогу в розмірі 2000 грн до Дня пам’яті (56000 грн), матеріальну допомогу на лікування особам з інвалідністю внаслідок війни отримали 9 ветеранів (90000 грн), а також 4 ветерани отримали одноразову допомогу на протезування (80000 грн).
У звітному році було профінансовано видатки на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в розмірі 97940 тис. грн.
Службою у справах дітей ведеться постійний облік дітей різних категорій. Станом на 01.01.2025 на первинному обліку служби перебувають 48 дітей, з них:
- 21 з них мають статус дитини-сироти;
- 27 статус дитини, позбавленої батьківського піклування.
- 46 влаштовано у сімейні форми виховання
З них:
- 41 під опікою;
- 4 проживають у дитячих будинках сімейного типу;
- 1 проживає в прийомній сім'ї;
- 2 навчаються у державних закладах та перебувають на повному державному утриманні.
Всі діти, які влаштовані під опіку/піклування проживають у сім'ях 30-ти опікунів/піклувальників.
Всього на території Дмитрушківської громади проживають 31 дитина під опікою/піклуванням. З них – 28 дітей первинного обліку служби у справах дітей Дмитрушківської сільської ради; 3 дітей перебувають на первинному обліку служб у справах дітей Монастирищенської міської ради (1 дитина), Єрківської селищної ради Звенигородського району (1 дитина), Мошнівської сільської ради Черкаського району (1 дитина).
20 дітей проживають на території інших територіальних громад, але перебувають на первинному обліку служби у справах дітей Дмитрушківської сільської ради.
Протягом звітного періоду знято з обліку 5 дітей у зв'язку з досягненням ними повноліття. Всі вони отримали одноразову виплату відповідно до чинного законодавства та відповідно до «Програми соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, дітей, які потрапили в складні життєві обставини на 2024 рік», - одноразову допомогу в сумі по 20 тисяч гривень кожному.
На території громади функціонує:
- 2 дитячих будинки сімейного типу (с. Косенівка), у якому виховується 6 дітей, та (с. Гереженівка) у якому виховується 6 дітей;
5 прийомних сімей, у яких виховуються 8 дітей, зокрема: (с. Косенівка - 2 сім'ї (4 дітей), с. Гереженівка – 2 сім'ї (3 дітей), с. Гродзеве -1 сім'я (1 дитина).
У зв’язку з воєнними діями на території України, за межі країни виїхали 3 родини, в яких під опікою перебувають 5 дітей.
В с. Собківка отримала прихисток родина із Запорізької області, в якій виховуються 10 дітей, позбавлених батьківського піклування.
Протягом звітного періоду були реалізовані заходи по Програмі соціального захисту дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які потрапили в складні життєві обставини по Дмитрушківській сільській раді на 2024 рік, зокрема: 5 дітей, які перебували під піклуванням, отримали виплату мінімального стандарту разової державної фінансової допомоги по досягненню 18-річного віку на суму 5 тис. 430 грн; 3-м дітям, які перебувають в складних життєвих обставина, придбано одяг на загальну суму 6 тис. грн.; 66 дітей отримали подарунки до Дня захисту дітей на загальну суму 25 тис. 55 грн.; 55 дітей отримали канцелярське приладдя до Дня знань на загальну суму 27 тис. 500 грн.; 47 дітей з інвалідністю отримали матеріальну допомогу та подарункові набори до дня дітей з інвалідністю; 14 дітей отримали подарунки до дня Святого Миколая.
Служба у справах дітей Дмитрушківської сільської ради сприяє втіленню пріоритетних завдань державної політики у сфері забезпечення житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. На квартирному обліку при Дмитрушківській сільській раді перебувають 25 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Для покращення якості соціального обслуговування найбільш вразливих верств населення функціонує КЗ «Центр надання соціальних послуг», до структури якого входить відділення соціальної допомоги сім'ям, дітям, молоді та соціальної допомоги вдома та відділення «Ветеранський простір». Впродовж 2024 року послугами центру надання соціальних послуг скористалися 134 особи похилого віку, в тому числі 4 особи перебуває на обслуговуванні у Рижавському стаціонарному відділенні. Для їх обслуговування було залучено 16 соціальних працівників. Соціальна послуга догляду вдома надавалася постійно для 35 громадян з ІІІ групою рухової активності, 93 громадянам з ІV групою рухової активності, 6 громадянам з V групою рухової активності..
Соціальним супроводом було охоплено 13 родини, послугу консультування отримали 12 сімей, з них 18 сімей протягом року зняті з обслуговування в зв’язку з мінімізацією СЖО. Послугу соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування отримували 10 сімей-опікунів, у них 16 дітей. Протягом періоду припинено обслуговування 6 дітей: в зв’язку з досягненням повноліття – 4 та після завершення періоду адаптації – 2.
У громаді функціонує та перебувають під постійним соціальним супроводженням фахівця центру 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 8 дітей та 5 прийомних сімей, в яких виховується 9 дітей.
Ресоціалізація та реінтеграція ветеранів АТО/ООС та війни, учасників бойових дій, членів сімей загиблих та зниклих безвісти, полонених до мирного життя було одним із пріоритетних завдань у 2024 році. Саме з цією метою було створено ветеранський простір, у якому послуги надає фахівець із супроводу ветеранів та психолог.
Один із пріоритетних напрямків роботи громади – забезпечення населення якісною медичною допомогою. Медична допомога населенню громади надається медичними працівниками КНП «Уманська центральна районна лікарня» Паланської сільської ради та КНП «Уманський центр первинної медико-санітарної допомоги» Паланської сільської ради, до складу якого входять амбулаторії загальної практики сімейної медицини, фельдшерсько-акушерські та фельдшерські пункти, що розташовані в селах нашої громади. З метою вдосконалення системи надання первинної та вторинної медичної допомоги населенню у 2024 році діяла відповідна програма - «Програма підтримки та співфінансування комунального некомерційного підприємства «Уманський первинної медико-санітарної допомоги» Уманської районної ради на 2024 рік»
У 2023 році з бюджету громади виділено коштів в сумі 2457385 грн для забезпечення якісних послуг у сфері медицини. На КНП «Уманський ЦПМСД» було профінансовано 3 777 000,00 грн. В тому числі такі видатки: пплата праці медперсоналу ФП, ФАПів, амбулаторій – 891 400,00 грн.; нарахування на оплату праці медперсоналу ФП, ФАПів, амбулаторій – 232 757,54 грн.; оплата електроенергії – 1 528 763,50 грн.; оплата природного газу – 160 097,77 грн.; оплата теплопостачання – 44 366,88 грн.; оплата водопостачання та водовідведення – 8 696,12 грн.; оплата послуг (вивезення сміття) – 1 123,65 грн; медикаменти та перев’язувальні матеріали (закупівля туберкуліну та лікувального харчування для хворого на фенілкетонурію відповідно до п.6.3. наказу МОЗ України від 13.11.2001 № 457 ) – 262 585,80 грн; безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів рецептами лікарів, згідно постанови КМУ № 1303 від 17.08.1998 р. – 647 208,74 грн.
У 2024 році проводжував свою роботу відділ Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Дмитрушківської сільської ради, у структурі якого затверджено 9 штатних одиниць.
Географічне розташування населених пунктів Дмитрушківської громади зумовило потребу у забезпеченні територіальної доступності отримання послуг її мешканців. З цією метою прийнято рішення про утворення 4 віддалених місць для роботи адміністраторів відділу ЦНАП. Зазначені робочі місця розміщено в приміщеннях старостатів, вони обладнані персональними комп’ютерами, на стендах представлена необхідна інформація, пов’язана з отриманням адміністративних послуг.
За 2023 рік відділом «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Дмитрушківської сільської ради надано 15226 послуг, серед яких найбільшим попитом користуються:
- реєстрація/ зняття з реєстрації місця проживання, актуалізація даних - 4168, в тому числі – видача витягів з реєстру територіальної громади - 1924.
2) реєстрація речових прав на нерухоме майно – 4620;
3) державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців –62;
4) земельні питання – 891, з них витяги з ДЗК-516;
5) питання місцевого значення – 1703;
6) послуги соціального характеру – 1627;
7) нотаріальні послуги - 1824.
На даний час у відділі «Центр надання адміністративних послуг» можливо отримати 261 адміністративну послугу, які надаються через адміністраторів відділу.
Відділ ЦНАП Дмитрушківської сільської ради отримав доступ до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери. Вона призначена для автоматизації віх напрямків соціальної підтримки всіма інституціями соціальної сфери в межах єдиного інформаційного середовища та технологічної платформи.
Також адміністратори ЦНАП прайюють у вебпорталі Пенсійного Фонду України. Зокрема, подають документи громадян на отримання пільг та субсидій.
Відділ ЦНАП надає послуги в порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Завдяки цьому жителі Дмитрушківської територіальної громади за 2024 рік подали заяви
через відділ ЦНАПу та отримали такі послуги, як:
- видача будівельного паспорту забудови земельної ділянки – 6;
- видача містобудівних умов та обмежень для проектування об'єкта будівництва – 3;
- реєстрація декларації по амністії – 9;
- реєстрація декларації про готовність об’єкта на підставі будівельного паспорту – 1.
Протягом 2024 року працівники ЦНАП взяли на облік 138 внутрішньо переміщених осіб.
Адміністраторами відділу у співпраці з старостами старостинських округів та діловодами з врядування проводилась звірка карток первинного обліку військовозобов’язаних з даними погосподарського обліку, з обліковими картками підприємств і організацій, розташованих на території сільської ради, з обліком військовозобов’язаних ОМТЦК та СП, що дало змогу перевірити повноту достовірності та якості обліку усіх військовозобов’язаних. Адміністратори відділу ЦНАП через сервіс ДП «Дія» проводили оновлення даних призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Було актуалізовано 412 заяв.
Відповідно до статті 12 Земельного кодексу України та статті 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень сільської ради та її виконавчих органів належить розпорядження земельними ресурсами, а також повноваження у сфері екології.
Загальна площа земель сільської ради становить 30969,8 га:
- лісового фонду – 4421,61 га
- землі водного фонду – 454,72 га, здано в оренду на площу – 368,6 га , що становить 81% від загальної площі під водоймами. Згідно обліку рахується 45 договорів оренди земель водного фонду.
- загальна площа земель сільськогосподарського призначення становить 24801,74 га, що включає різні сільськогосподарські угіддя. Значну площу серед сільськогосподарських угідь займає рілля (загальна площа в межах та за межами населених пунктів по громаді становить – 22811,96 га: обробляється одноосібно – 3546,40 га (ріллі); землі населених пунктів – 4531,62 га. В постійному користуванні перебуває 318,89 га.
Всього по сільській раді обліковується 223 договорів оренди. Середній відсоток по орендній платі становить 12,1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
У 2024 році укладено – 27 нових договорів оренди землі з них 6 через електронні торги на суму 1 638 002,25 гривень. У 20 діючих договорах оренди внесені зміни, здебільшого щодо збільшення відсоткової ставки, збільшено термін дії оренди, змінено площі на суму 1 480 582,63 грн, де по відношенню до попередніх договорів збільшено орендну плату на суму 370 147,83 грн. В результаті проведеної роботи додатковий ресурс збільшився орієнтовно на суму 2 008 150,08 грн.
Відділом житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування проводилась робота щодо впорядкування переліку об’єктів комунальної власності сільської територіальної громади. Сільська рада є засновником 7 закладів загальної середньої освіти, 3 закладів дошкільної освіти, комунального закладу «Центр культури, дозвілля та спорту», комунального закладу «Центр надання соціальних послуг», сільського комунального підприємства «Дмитрушки».
З метою впорядкування питань у сфері поводження з відходами, забезпечення утримання населених пунктів громади в належному санітарному стані, зменшення негативного впливу відходів на довкілля та здоров’я населення було розроблено та затверджено схему санітарної очистки населених пунктів Дмитрушківської сільської ради. Вивіз твердих побутових відходів з населених пунктів громади здійснюється відповідно до окремого графіка за рахунок коштів сільського бюджету. Протягом 2024 року вивезено на суму 1371,195 тис. грн.
Ще одним із пріоритетних напрямків роботи є експлуатація та утримання в належному стані вуличного освітлення.
Особлива увага в громаді приділялася питанню благоустрою населених пунктів.
Для покращення санітарного стану щоденно виконувалися роботи по догляду за об’єктами історико-культурного значення, скверами, парками та іншими місцями масового відпочинку населення. Постійно здійснювався покіс трави в місцях загального користування ручними мотокосами, на узбіччях доріг покіс здійснюється тракторами з навісними роторними косарками.
Для оновлення матеріально-технічної бази в цьому році виділено 462,68 тис. грн. (ремонт мотокіс і мотовил – 8,513 тис. грн.; масло – 16,0 тис. грн.; бензин – 150,3 тис. грн.; інші матеріали на благоустрій – 291,286 тис. грн).
Протягом звітного періоду розглянуто на містобудівній раді та внесено зміни до генерального плану с. Собківка, а також проводились роботи по виготовленню генеральних планів с.Дмитрушки та с. Гродзеве.
У 2024 році введено в експлуатацію вежі Рожновського в с. Гереженівка, будівництво яких розпочато в 2023 році, на що з бюджету громади у 2024 році профінансовано 285,199 тис. грн .
За рахунок коштів місцевого бюджету проведено ремонт авто зупинки на суму 12,6 тис. грн., Придбано матеріали на благоустрій громади на суму 928,8 тис. грн.
На встановлення та будівництво Алеї Слави з бюджету сільської ради профінансовано 768,7 тис. грн.
Придбано 4 генератори на старостати на суму 148,8 тис. грн, для сіл Гереженівка, Сушківка, Танське та Доброводи.
За для безпеки та контролю Алеї Слави придбано камери відеоспостереження на суму 27,7 тис. грн.
Як і кожна громада, ми не стоїмо осторонь, а приймаємо активну участь у наближенні дня нашої Перемоги. Кожен житель нашої громади хоче бути причетним до цієї великої події. Наша громада відкрита як і для людей, які потребують допомоги, так і для громадських чи волонтерських організацій, фондів, підприємців, небайдужих громадян для співпраці. Адже разом ми сила. Тільки разом ми здолаємо всі труднощі та побудуємо майбутнє, в якому буде мирне та спокійне життя.
За звітний період на потреби Збройних Сил України було придбано та передано на загальну суму 15 300 000 грн. Зокрема: РЕБи у кількості 13 шт. на загальну суму 2 015 000 грн; квадрокоптери у кількості 18 шт. – 2 057 254 грн ; ЕКОФЛО - 362 000 грн; блоки багатоканальної цифрової та швидкої зарядки в кількості 6 шт. – 231 300 грн ; генератори інверторні в кількості 5 шт. – 128 700 грн; комплекс супутникового зв’язку Starlink в кількості 2 шт. – 75 321 грн; 1 500 000,0 грн – співфінансування на спеціальний транспорт для перевезення паливно-мастильних матеріалів; прилад нічного бачення в кількості 2 шт. – 320 000 грн; тепловізори в кількості 3 шт. – 138 000 грн; акумуляторна батарея – 2 шт., зарядний пристрій – 1 шт., акумуляторна ланцюгова пила – 1 шт. – 11 517 грн; 2 000 000 грн – на військову частину А4123.
На благодійному заході «Україна - нація нескорених», який організовано комунальним закладом Центру культури, молоді та спорту було зібрано коштів у сумі 43 000,0 грн, за які було придбано дрони та передано 160 батальйону ТРО.
Сільська рада сприяла всім небайдужим громадянам та працівникам установ у приготуванні, зборі продуктів харчування, плетінні маскувальних сіток та іншого для наших військових. Використовувався потенціал закладів освіти та культури. В свою чергу сільською радою за рахунок коштів місцевого бюджету здійснювалися видатки за спожиту електроенергію.
Не залишались осторонь проблеми наших захисників. З початку повномасштабного вторгнення працівники сільської ради активно долучалися до збору допомоги на потреби ЗСУ. Спільними зусиллями консервували каші, тушонку, рибу та соуси для захисників України, було організовано передачу продуктів харчування та засобів гігієни на військовий шпиталь. У звітному періоді було передано більше 50 гуманітарних відправлень.
Підсумовуючи роботу за рік, можна сказати, що частину запланованого нам вдалося виконати. Було нелегко, проте в громаді працьовиті, небайдужі, чуйні, цілеспрямовані люди, які переймаються проблемами і не стоять осторонь, щоб їх вирішити. Щиро вдячний таким людям, які займають активну громадську позицію, відкриті до діалогу й всебічно підтримують розвиток нашої громади.
Вся робота і моя, як голови, і виконавчого апарату у вас на очах. Я розумію свою особисту відповідальність перед громадою за кожне наше рішення, кожний наш практичний крок. Ми знаємо свої слабкі місця, недоліки, проте ми долаємо перепони, впевнено рухаємося вперед, розвиваємося та маємо наявні позитивні результати. Сільська рада завжди налаштована на плідну співпрацю та на діалог з усіма, хто бажає щось зробити корисне для свого села.
Хочу подякувати усім депутатам, працівникам виконавчого апарату та старостинських округів, підприємцям, аграріям, фермерам, волонтерам, і простим людям, які допомогли громаді вижити у ці нелегкі часи, своєю допомогою, а це: і особисті кошти, і вчасно сплачені податки, і благодійна допомога. Ви зробили свій внесок у нашу Перемогу. Я щиро вірю і твердо переконана, що всі ми – патріоти своєї громади, і хочемо бачити її кращою, успішнішою і заможнішою. Переконана, що всі разом: депутати, посадові особи місцевого самоврядування та виконавчої влади, керівники підприємств, установ та закладів нашої громади спільними зусиллями подолаємо труднощі та негаразди наших буднів задля процвітання та добробуту нашої громади.
Дякую усім, хто долучився до благодійності і сподіваюся, що і Україна, і громада здобуде Перемогу, буде процвітаючою та квітучою країною на нашій рідній землі.
У 2025 році на нас з вами чекатимуть нові виклики, однак, об’єднавшись, ми зможемо досягти стабільного розвитку нашої громади. Ми разом змінюємо нашу громаду