Звіт про роботу старости Доброводівського старостинського округу Дмитрушківської сільської ради за 2024 рік

Дата: 17.03.2025 10:08
Кількість переглядів: 46

Фото без опису

Звіт про роботу старости Доброводівського старостинського округу Дмитрушківської сільської ради за 2024 рік

Оксани Лепесій

Завершився ще один непростий рік, сповнений викликів, роботи та спільних здобутків. Як староста Доброводівського старостинського округу, Дмитрушківської сільської ради керуючись Конституцією та Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Статутом Дмитрушківської територіальної громади, Положенням про старосту та іншими нормативно-правовими документами, що визначають порядок діяльності та взаємовідносинами з Дмитрушківською  громадою звітую про свою діяльність за період з 01 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року, а також дякую кожному з вас за довіру, підтримку та співпрацю. За посадою та як член виконавчого комітету Дмитрушківської сільської ради, представляю інтереси жителів села Доброводи.

Моя головна місія – представляти ваші інтереси, захищати права та допомагати у вирішенні щоденних питань. Протягом року я працювала, щоб ваше життя ставало комфортнішим, а наше село – доглянутим й затишним.

Отож, як член виконавчого комітету Дмитрушківської сільської ради я приймаю участь у чергових, позачергових засіданнях виконкому;

- беру участь у засіданнях сесій  ради. Виконую доручення сільської ради, її виконавчого комітету, сільського голови, інформую про їх виконання;

- Одним із завдань, відповідно до Положення про старосту, є сприяння жителям округу у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування та внесення їх до відповідних програм. Найчастіше жителі звертались за оформленням соціальної допомоги, отриманням матеріальної допомоги на лікування також на поховання. Всі звернення які потребували розгляду на засіданнях виконкому були підтримані та задоволені. Також заяви на присвоєння поштової адреси, про скасування погосподарського номеру, по земельних питаннях.

Наше село в цифрах

Площа старостинського округу 2 686,5  га.

Домогосподарства села 576 із зареєстрованими жителями  339.

Кількісні дані населення села:

Чисельність населення в селі станом на 01.01.2025 року складає 706 зареєстрованих осіб.

З них: від 0 до 5 – 42 ;

            від 6 до 17 – 108;

            від 18 до 35 – 143;

            від 36 до 60 – 241;

            пенсіонери – 172.

Міграційний рух населення станом на 01.01.2025 р.:

Одним з повноважень старости  є здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання на території села громадян. Зміна реєстрації  місця проживання — одна з найпопулярніших та водночас найскладніших в отриманні державних послуг.

Так, мною надаються послуги з  реєстрації місця проживання/зняття з реєстрації місця проживання громадян на території села, за таку послугу сплачується  адміністративний збір, сума рахується від прожиткового мінімума, 45,42 грн. 

З 1 квітня 2021 року органи реєстрації здійснюють ведення реєстрів територіальних громад виключно в електронній формі. Для здійснення обліку міграції населення та встановлення точної кількості осіб, що проживають на певній території запроваджено автоматизовану систему — Реєстр територіальної громади, основна ідея якої спрямована на створення єдиного інформаційного простору та передумов для переходу на електронний документообіг.  Основним завданням сьогодення є щоденне наповнення РТГ актуальною інформацією .Тому по можливості відвідуйте старостат із документами, що посвідчують особу (паспорт, код) для внесення або оновлення інформації .

01.12.2021 набрав чинності Закон України «Про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні» Ним запроваджено можливість реєстрації/зняття  через за стосунок «Дія».

Ці напрямки  роботи займають багато робочого часу та потребували і потребують вивчення багатьох нормативно-правових документів, участі в різноманітних вебінарах, онлайн навчаннях.

За звітній період : прибули – 17, вибули –12 , перепрописатися по території села - 6 осіб.

Народилося – 4 дітей, померло – 11 осіб.

Соціальний захист населення

На території села проживають:

  • 13 багатодітних сімей у них виховується 48 дітей;
  • 1 сім'я ромської національності, в ній 5 дітей;
  • 1 сім'я з дітьми під опікою, у них 3 дітей;
  • 1 дитина з інвалідністю;
  • 1 учасник АТО;
  • 2 учасник ліквідації аварії на ЧАЕС;
  • 16 учасників бойових дій;
  • 23 ветерани праці;
  • Внутрішньо переміщених родин 7, у них 8 дітей;
  • 22 жителі мобілізовані.

Щодня з 8.00 год. до 17.00 год., особисто проводжу прийом громадян, як за місцем роботи, та після робочого часу , за потреби за місцем проживання жителів, тому що розумію, іноді питання не можуть чекати. Надаю рекомендації та консультації. Особистий прийом громадян дає змогу контролювати стан дотримання їхніх прав і законних інтересів у сфері соціального захисту, освіти, житлово – комунального господарства, реалізації ними права на працю та медичну допомогу.  За звітний період прийнято 458  громадян по різних питаннях (це ті мешканці округу, що звертались за отриманням соцпослуг, отриманням довідок,  характеристик, щодо вчинення нотаріальних дій). Однак цей показник є в рази більший, оскільки щодня мешканці округу звертаються та отримують роз’яснення як на  особистому прийомі так і в телефонному режимі  .

Веду облік пропозицій членів громади з питань соціально-економічного та культурного розвитку села громади, соціального, побутового та транспортного обслуговування. Усім громадянам, які звернулись на

особистий прийом надано необхідну інформацію та перелік необхідних документів, контактні телефони, адреси.

 Приймаю від жителів села  заяви, адресовані органам та посадовим особам Дмитрушківської сільської ради, передаю їх за призначенням, так протягом звітного періоду від громадян села до ради. 

Здійснюю моніторинг за дотриманням на території села громадського порядку, станом благоустрою території села;

Здійснюється облік, ведення, зберігання погосподарських книг, видаються довідки у межах наданих повноважень.

  За звітний період видано 303 довідки різного характеру з них:

на субсидію та придбання твердого палива 51;

соціальну службу 5;

до компетентних органів 13;

центр зайнятості 4;

про склад сім`ї 52;  та інші

Витягів із реєстру територіальної громади (про місце реєстрації) 166, також об’єм роботи займає підготування довідок із трудового архіву, для виходу на пенсію видано 12 довідок .

За 2024 рік,спільно із адміністратором Аллою Білик, підготовлено, прийнято та опрацьовано у програмному комплексі документи, 91 справа,  а саме :

  • субсидія – 28 ;
  • допомога по вагітності та пологах  3 ;
  • малозабезпеченим сім`ям 14;
  • одиноким матерям 2;
  • пільга на тверде паливо  23 ;
  • соціальна допомога непрацюючим пенсіонерам  3;
  • допомога людям з інвалідністю  2;
  • виплата опікуну  1;
  • допомога на поховання 1;
  • допомога одиноким 80 річним + 2 ;
  • ВПО 2;
  • тимчасова державна допомога, батьки яких ухиляються від аліментів 1.

Загалом робота в такому режимі має позитивні  відгуки, оскільки заявникам не потрібно їхати за межі округу.

Виконую нотаріальні дії в межах своєї компетенції:

складено 24 заповіти, а також відправлено 28 заяв в Черкаську регіональну   філію ДП «Національні інформаційні системи» на отримання витягу про реєстрацію та скасування в Спадковому реєстрі, та видачу дублікату, готую відповідні документи для переоформлення спадщини, засвідчую справжність підпису та доручення.

Веду облік військовозобов’язаних, складаю списки юнаків для приписки до призовної дільниці. Протягом звітного періоду проводиться оповіщення військовозобов’язаних та призовників про необхідність зявитись до Уманського районного територіального центру комплектації  та соціальної підтримки тим самим сприяю забезпеченню військового обліку військовозобов’язаних на  території старостинського округу.  У випадку їх відсутності за місцем реєстрації, при необхідності, складала відповідні пояснення.

Загалом на території села на 01.01.2025 року перебуває на обліку 134 військовозобов'язаних. Призовників 35. Мобілізованих 22 жителі.

В старостинському окрузі ведеться погосподарський облік дворогосподарств, як вид первинного обліку, передбачений для накопичення і систематизації відомостей, які збирають по кожному з розташованих на території  громади сільському населеному пункті і які є необхідними для проведення державних статистичних спостережень. У 2021 році ми  провели перезакладення документів погосподарського обліку - заведення нових книг  після закінчення строку їх дії, зокрема, на 2021-2025 роки заведено 18  таких книг.

 Це досить  великий  та громіздкий об’єм роботи, оскільки до таких книг поступово вручну вноситься інформація про усіх зареєстрованих в житлових приміщеннях мешканців, поновлюється та відображається достовірна інформація про площу будинків, рік їх побудови, площу земельних ділянок, що надана в користування та рахується за домогосподарством. Тому ми просимо при будь яких змінах надавати нам інформацію, після смерті людини надавати копію свідоцтва про смерть. При народженні звертатись для реєстрації місця проживання. Після зміни власника свідоцтво на право власності, договір купівлі-продажу.

Ведеться листування із відділами, організаціями та установами отримано 157 листів,це документи, справи із суду, виконавчої, запити на характеристики, запити із пенсійного фонду, податкової та інших установ кожний лист розглянуто,виконано,надано відповідь, крім цих листів направлено вихідних листів 106 документів.

В Доброводівському старостинському окрузі здійснюю  діловодство відповідно до затвердженої номенклатури справ.

За звітний період я не допускала на території округу дій чи бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам територіальної громади та держави. Спільно з службою у справах дітей виконавчого комітету  приймала  участь у перевірці сімей що перебувають у складних життєвих обставинах.

Спільно з місцевим органом податкової служби налагоджено співпрацю щодо направлення повідомлень про сплату податку на землю платникам, що мають земельні ділянки на території старостинського округу. У встановлених чинним законодавством випадках, Алла Анатоліївна допомагала  мешканцям готувати до органу податкової служби  заяви про звільнення від податку на землю (наприклад – пенсіонери відповідних категорій).

Спільно з «ЕКОКЛІНЕР» налаштовано роботу з вивезення твердих побутових відходів.  Я приймаю до уваги пропозиції жителів про місця розташування сміттєвих баків по вулицях села про саме вивезення.

Ситуація з вивезенням побутових відходів покращилась вивезення два рази на місяць (перший та третій четвер). Сподіваюсь із часом ми навчимося кидати сміття у баки, а можливо навіть і сортувати.

Але актуальним залишається питання нашої культури та піклування про навколишнє природне середовище, коли всупереч здоровому глузду створюються стихійні сміттєзвалища. Надіюся кожен озирнеться та почне із себе.

У зв’язку з великою кількістю неприватизованих будинків на території нашого округу, власникам таких будинків надавалася консультативна допомога з приводу їх приватизації, щодо присвоєння адрес таким будинкам та їх реєстрації.

Невирішеним залишається питання по аварійно небезпечній ділянці автодороги, що проходить через село, кількість аварій не зменшилась. Жодні роботи по убезпеченню  пішоходів та дотриманні правил дорожнього руху, а саме швидкісного режиму не виконані. Тому  представляючи  інтереси жителів округу, я , повторно, готувала   звернення  до різних служб та організацій, а саме  :

22.03.2024 року № 15/13-02 направлено звернення, щодо проведення заходів для убезпечення ділянки автодороги, що проходить через с.Доброводи та встановлення системи автофіксації порушень ПДР :

- Служба автомобільних доріг у Черкаській області;

- Управління патрульної поліції у Черкаській області;

- Кабінет Міністрів України;

- Офіс Президента України ;

- Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України ;

- Черкаська обласна військова адміністрація

На дані звернення отримала негативну відповідь.

Ще поєдную роботу з навчанням, різні курси та заходи, як очно так і онлайн, нові знання навички та обмін досвідом ніколи не зашкодять.

На постійній основі співпрацюємо із дільничним офіцером поліції, в певній мірі допомагає моніторити та забезпечити громадський порядок. Долучається до складу комісії, яка здійснює обстеження багатодітних родин, сімей які перебувають у складних життєвих умовах.

Також незамінними помічниками є наші соціальні працівники, які надають догляд одиноким людям похилого віку це Шнир Лідія та Завадська Лариса у них на обслуговуванні 14 людей. Вони щоденно допомагають людям у домашній роботі та разом, за потреби, формуємо потрібні пакети документів для оформлення субсидій, допомог.

На території округу функціонують:

Освіта

     Важливим закладом  в селі є ліцей. Бо саме де і як будуть навчатися наші діти, який візьмуть початок для подальшого свого життя залежить і наше майбутнє.

  У Доброводівському ліцеї навчаються діти з трьох сіл - це Танське , Доброводи, Аполянка . Також працює дитяча установа, відвідують діти різновікової групи. Всього 144 здобувачів освіти. Протягом навчального періоду здійснюється підвіз учнів.

Сільська бібліотека:

Працює сільська бібліотека завідувач Ніна Зозуля,

Вівторок, четвер, п’ятниця з 14.00-18.00, середа 12.00-16.00, субота з 10.00 до 14.00 год.

Медицина 

  Не менш важливим закладом є сільський ФАП, від якості,  вчасності наданої допомоги нерідко залежить чиєсь життя.       

   Що тижня в приміщенні сільського ФАПу  проводять прийом сімейні лікарі.

Відділенні зв’язку :

Надає послуги відділення зв'язку Укрпошта, графік роботи середа, субота з 10:00 до 12:00 год.

Відділення Нової пошти:

Працює щоденно з 9.00-15.00 год.

Магазини :

Забезпечують населення продуктами харчування та потрібними товарами, промтоварами 5 магазинів, якісне обслуговування, зручний графік роботи для жителів щоденно з 8 до 20.00 год.

Шиномонтаж :

Працює кожного дня, можливий виклик по телефону.

Робота з військовозобов’язаними, військовими та демобілізованими :

На виконання вимог законодавства проводила оповіщення військовозобов’язаних осіб.

На даний час з Доброводівського  старостинського округу мобілізовано 22 особи. З усіма нашими захисниками підтримується зв’язок, щира подяка та низький уклін їм та їхнім родинам за їхню хоробрість та відвагу.

По можливості та за потреби формували передачі захисникам.

Формували справи на отримання виплат та пільг для мобілізованих, військових та демобілізованих.

Також особливої уваги потребують сім'ї загиблих, цілий рік ми на зв'язку, допомагаємо з оформленням пільг та виплат по даному статусу. І підтримую моральних дух родин, навіть просто вислухавши, поговоривши.

ВПО:

Також на даний час в Доброводівському старостинському окрузі зареєстровані сім’ї  ВПО :

9 сімей у них 8 дітей.

Оформляли статус внутрішньо переміщеної особи, відповідні довідки, виплати та субсидії.

Протягом року у сільській громаді було виконано  наступні заходи:

Постійної уваги потребують питання по благоустрою села. На цьому напрямку проведені наступні роботи:

- висаджування і догляд квітів на клумбах

 - постійно здійснювалася робота щодо очистки, покосу та утриманню  кладовища

- підвіз чорнозему на кладовище для потреб

- ліквідація  аварійних дерев у Центральному парку та по вулицях

- висаджування дерев та кущів

- проведено весняне та осіннє прибирання опалого листя та гілля на території парку, церкви та адмін.будівлі;

- вивозиться сміття із території кладовища, центрального (дякую за транспортне забезпечення керівнику ФГ «Зозуля» та  їх працівникам

- проводилась побілка бордюрів, будівель;

- покрасили тин вздовж автодороги, вул. Незалежності

- прибирання зупинки громадського транспорту, щотижнево придорожньої смуги села;

- по всій території села розміщені сміттєві баки та вивозиться сміття двічі на місяць «ЕКО Клінер»

- підтримується задовільний санітарний стан на території села із ранньої весни до пізньої осені проводились заходи по покосу трави, а це територія Центрального парку, кладовища, церкви, адмін. Будівлі старстату, ФАПу,  тротуари та вулиці, збирається сміття,за потреби проводиться обрізка гілля,що заважає руху по проїзній частині та тротуарах. Навіть у зимовий період проводиться робота по розчищенню, прибиранню вулиць, як власники не в змозі навести належний санітарний стан прилеглої ділянки.

- Встановлено знаки із напрямком та назвами вулиць.

-Щотижнево моніторинг території села щодо виявлення та ліквідації стихійних сміттєзвалищ.

За таку нелегку та вкрай важливу, необхідну роботу вдячна тех.працівникам Віктору Зайцю, Валентині та Ользі Порохняк вони забезпечують порядок та контролюють санітарний стан села круглий рік.

Проведення культурних заходів:

У такий складний час, нажаль, в громаді більше сумних заходів, але це наш обов’язок гідно зустріти, похоронити та пам’ятати. Протягом року 

    • провели заходи, віче до річниці загибелі Героїв.
    • Заходи до річниці повномасштабного вторгнення в Україну.
    • Відбулося поховання Героїв Уманця Андрія Андрійовича, Щербатюка Сергія Миколайовича.
    • Встановлено та офіційно відкрито Алею пам`яті наших Героїв

-    Проводилося вшанування та покладання квітів до усіх пам’ятних дат

- записані відео привітання до святкових дат.

- висвітлюються на сторінці «фейсбук» привітання з ювілейними  днями       народженнями жителів села

Про стан використання земельних ділянок

      Основною статтею доходів сільського  бюджету становить дохід від  використання земельних ділянок. Так, у межах населеного пункту, згідно заключених договорів, використовуються земельні ділянки приватними підприємцями: Ізовіта В. Л., Вернигора І.С., Київський завод «Граніт». Безоплатне використання земельних ділянок призводить до втрат сільського бюджету.

       На території села налічується 703 паї з них:

ТОВ АФ «Легедзене» - 329 паї

ФГ «Люта-7» - 19,5 паїв

ФГ «Крим’яне» - 79 паїв

ФГ «Зозуля» - 32,5 паїв

ФГ «Світ - Лана ОЛВС» - 6 паїв

ФГ « АГРОЦЕНТР СІЧ» - 6 паїв

ФОП Реміняка Л.В. – 2 паї

ТОВ «ЮРІНВЕСТ АГРО» - 2 паї

ПП Найчук О.Д.- 4 паї,

Не витребувані і нерозподілені  - 3 паї, площею 7,56 га заключено договір із 21.02.2018 до 20.02.2033 рр.

8,5 паїв, площа 16,38 га також договір з 21.02.2018 до 21.02.2023рр.

Кількість одноосібників  в 2024 році становила 143 особи, площа яких – 440,6603 га

   За межами села перебувають земельні ділянки  в оренді ФГ  «Зозуля» площею – 56.8913 га  з терміном  до  2025   року та 16.3328 га до 2056 року. СОК «Овочівник» - 33.7161 га    до 2036 року.

Питання землі актуальне і серед жителів, надходили звернення, заяви про надання земельних ділянок та на виготовлення документів, що перебувають у власності , так як в країні введено військовий стан розробка документації на земельні ділянки СГ призначення призупинена.

Волонтерство

Допомагати необхідно, особливо зараз.

Постійно робимо свій внесок до Перемоги, допомагаємо Захисникам, долучаємося до різних зборів.

Виготовляла окопні свічки, розпалювачі. Також разом із Уманським медичним коледжем. Постійно формуємо передачі односельцям і не тільки.

-Випікали печиво та пиріжки.

-Солили домашні оселедці.

-Готували більше 100 метрів домашніх ковбасок.

-Випікали сотні пасок до Великодня

-Готували, фарбували крашанки.

-Готували рибні та мясні консерви.

-Виготовляли сувеніри.

-Організовували збори на потреби військовим

Соціальні мережі

Працює сторінка у фейсбук, Це дуже зручно для моєї роботи, оскільки, в першу чергу  маю можливість оперативно донести необхідну інформацію населенню чи розмістити важливі оголошення (стосовно відключення світла, проведення заходів, вітання з днем народження, інформація про померлих). Також всі оголошення залишаються у масових місцях магазини, центр, територія ринку. Також створено канал на ЮТУБ, щоб молодь цікавилась своїм селом та вносила пропозиції та бажання, щодо розвитку .

Мій рік роботи пройшов у тісній співпраці з депутатами нашого округу, керівниками фермерських господарств, одноосібниками, власниками магазинів та жителями села.

Жителі  беруть   участь  в соціально-економічному та культурному  житті села. Хочу з гордістю сказати за жителів своєї громади, що ми починаємо розуміти – ніхто, крім нас, не зробить наше село привабливим та комфортним для проживання.

Нікому так не болить, як нам за наших полеглих Героїв, тому жителі активно долучилися до живих коридорів, поховання та вшанування пам'яті загиблих.

Подяка захисникам

Особливу шану хочу висловити нашим захисникам – військовим, які боронять Україну на передовій. Завдяки вашій мужності та незламності ми можемо жити, працювати та будувати плани на майбутнє. У вашій честі та мужності – сила нашого народу.

Дякую також усім, хто долучається до збору допомоги для військових – волонтерам, підприємцям, активним громадянам. Ваш внесок неоціненний.

 Подяка

 Особливо вдячна всім хто брав участь у розвитку та погоджувався на  Фінансову, транспортну  підтримку усіх заходів та робіт.

Дякую кожному, хто робить свій внесок у розвиток округу. Ваша підтримка – це рушійна сила всіх наших досягнень.

- ТОВ АФ «Легедзене» Анатолій Кисіль

- ФГ « Зозуля» Сергій Зозуля

- ФГ «Кремяне» Іван Любченко

- ФГ»Люта-7» Анатолій Зозуля

Багато одноосібників ідуть на зустріч та погоджуються допомогти у тій чи іншій ситуації. Власники магазинів долучаються до допомоги.

Віталій Шевченко постійно на зв`язку та готовий допомогти як фізично так і фінансово.

Вікторія Ізовіта завжди допомагає продуктами та фінансами, на приготування та формування передач захисникам.

Ми продовжуємо працювати над розвитком громади, покращенням умов життя у селі і я впевнена, що разом нам усе під силу.

Наприкінці звіту хочу висловити слова вдячності сільському голові, працівникам виконкому, робітникам всіх відділів, депутатам,  всім, хто докладає зусиль для покращення життя нашої громади. Особлива вдячність нашим працівникам благоустрою, які роблять наше село чистим, красивим та охайним. Тож давайте поважати їх працю та долучатися до добрих справ для покращення життя в нашому селі.

Дякую жителям громади, які підтримують мене, дають поради, тим, хто не просто критикує, а вносить пропозиції для покращення життя громади, тим, хто  розуміє, що від нашої газдовитості, активності в проведенні змін - наш Доброводівський старостинський округ стане кращим.

Я завжди поряд із вами, щоб забезпечити соціальний захист, доступ до культури, освіти, медицини та дотримання законних прав кожного.

Дякую за увагу!
 

 

 

        Староста                                                                                  Оксана ЛЕПЕСІЙ


« повернутися

Код для вставки на сайт