ДО УВАГИ БДЖОЛЯРІВ ТА АГРАРІЇВ ЧЕРКАЩИНИ!

Дата: 10.03.2025 10:07
Кількість переглядів: 43

Фото без опису

Незабаром розпочнуться весняно – польові роботи, при яких сільгосптоваровиробники широко застосовуватимуть отрутохімікати для обробки посівів.

Вкотре наголошуємо, що відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і термін дії токсичності препарату.

Крім того, повідомляємо що з 10 лютого 2025 року в Державному аграрному реєстрі (ДАР) для суб’єктів господарювання став доступним новий електронний сервіс «Є-Бджільництво». Його мета – забезпечити завчасне сповіщення про застосування засобів захисту рослин (ЗЗР), сприяти взаємодії аграріїв і пасічників та знизити ризики для бджіл під час обробки сільськогосподарських культур.

Сервіс надає аграріям можливість вести журнал обробки земельних ділянок засобами захисту рослин (ЗЗР), подавати заявки на пошук пасічників для розміщення пасік, обирати пасічників із переліку зареєстрованих, планувати період обробки ЗЗР, обирати препарати з реєстру, визначати земельні ділянки для обробки та інформувати органи місцевого самоврядування.

Разом з тим, система дозволяє автоматично сповіщати пасічників, чиї пасіки розміщені в радіусі 8 кілометрів від оброблюваних ділянок, а також розраховує рекомендовану кількість бджолиних сімей для запилення обраної культури.

У свою чергу бджолярі отримають можливість:

• Інтегрувати ДАР із реєстром пасічників;

• Встановити геопозиції пасіки;

• Надіслати відгук пасічника на заявки від аграріїв;

• Подати заявку на пошук аграріїв які потребують запилення;

• Обрати тип вирощуваної культури;

• Обрати земельні ділянки, на яких вирощується культура.

Докладніше з усіма можливостями сервісу можна ознайомитись на офіційному сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Завдяки налагодженій комунікації між пасічниками, сільгосптоваровиробниками та органами влади на селі ми спрацюємо на позитивний результат!


« повернутися

Код для вставки на сайт