Звіт старости Мельниченко Валентини Сергіївни за 2024 рік
Шановні односельчани!
Керуючись Конституцією та Законами України, Положенням про старосту села та іншими нормативно-правовими актами, що визначають порядок його діяльності та взаємовідносинами з Дмитрушківською об’єднаною територіальною громадою сьогодні хочу прозвітувати перед вами про роботу нашого старостату за минулий рік.
У своєму звіті хочу відмітити позитивні здобутки, яких ми досягли, завдяки взаємодії з Дмитрушківською сільською радою, тісній співпраці, керівників підприємств, ФГ та жителів села все це позитивно позначилося на розвитку нашого села.
Станом на 1 січня 2025 року на території села проживає 1430 жителів. За 2024 рік народилося 10 дітей: 3 хлопчиків і 7 дівчаток. Померло у 2024 році 27 жителів села.
На території села працює 2 соціальних працівників, які обслуговують вісімнадцять одиноких престарілих громадян.
- На обліку старостату на 01.01.2025 року по с. Старі Бабани перебувають:
- Учасників ВВВ – 6
- Учасники АТО – 17
- Ліквідаторів Чорнобильської АЕС – 3
- Учасників війни (Афганці) – 4
- Учасник війни (Югославія) – 1
- Багатодітних сімей – 12
- Матерів одиначок – 24
- Внутрішньо переміщених сімей – 9
- Діти сироти під опікою – 6
На території села функціонують: Старобабанівський ліцей, ЗДО «Лісовичок», АЗПСМ (Амбулаторія Загальної Практики Сімейної Медицини),відділення зв’язку, продуктові та господарські магазини.
Відповідно до покладених на мене повноважень:
- брала участь у засіданнях виконавчого комітету Дмитрушківської сільської ради, відвідувала сесії Дмитрушківської сільської ради;
- здійснювала прийом громадян, які звертались з проблемами різного характеру по місцю роботи в межах робочого часу та в позаробочий час за місцем проживання жителів села. Надавала рекомендації, консультації та якщо маючи таку можливість вирішувала проблеми різного характеру;
- приймала від жителів села заяви, адресовані органам сільської ради, передавала їх за призначенням. Заяви стосувалися земельних питань, заяви на присвоєння поштової адреси та інше;
- здійснюється облік, ведення, зберігання погосподарських книг, видаються довідки у межах наданих повноважень.
Протягом 2024 року нашим Старобабанівським старостатом було видано 245 довідок та 49 архівних довідок
Виконую повноваження в сфері нотаріальні дії в межах своєї компетенції. У звітному періоді посвідчено 21 заповіт та направлено 21 заяву в Черкаську філію «ДП Національні інформаційні системи» на отримання витягу про реєстрацію в Спадковому реєстрі, посвідчено 15 доручень, виконано інші нотаріальні дії, зокрема засвідчення справжності копій документів та підписів жителів на різного типу заявах.
Постійно ведеться облік військовозобов’язаних, здійснюється оповіщення військовозобов’язаних, складаються списки юнаків для приписки до призовної дільниці, продовжено ведення обліку учасників АТО та бойових дій, громадян усіх пільгових категорій, які проживають на території села;
Мною проводиться реєстрація місця проживання, зняття з реєстрації місця проживання. Протягом минулого року на території села було зареєстровано 34 особи, знято з реєстрації місця проживання 6 осіб, видано довідки про місце проживання.
Постійно відвідувала сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, здійснювала заходи з дотримання на території села громадського порядку, благоустрою села.
Протягом 2 років війни було зроблено дуже багато роботи, щодо підтримки наших військових, а саме наші жителі виготовляли окопні свічки, пекли випічку, готували тушонки, паштети, різного виду консервації та все це регулярно відправляли воїнам на фронт, велику участь у підтримці наших воїнів брали Старобабанівський ліцей та ЗДО «Лісовичок» та інші жителі на протязі всього часу хто чим може допомагають нашим військовим, які захищають Україну.
З початку повномасштабного вторгнення російської федерації з нашого старостинського округу на захист України стали 104 мешканці, в тому числі одна внутрішньо переміщена особа. В даний час 13 військових вже демобілізовані у зв’язку із важкими пораненнями та за сімейними обставинами.
Протягом звітного періоду на території села проводились роботи по упорядкуванню території села. Завжди упорядковується та підтримується у належному санітарному стані територія Обеліску Слави, Братської Могили. Кожного року проводиться побілка та обрізка дерев, приведення у належний стан клумб, упорядковується територія нашого населеного пункту. За сприяння СКП «Дмитрушки», працівників Старобабанівського старостату та працівників будинку культури було проведено роботи по упорядкуванню територій населеного пункту.
Для упорядкування території кладовища за трудовою угодою працював Щербина Анатолій Володимирович, якому ми щиро вдячні за його роботу, яку він завжди виконував добросовісно. Дякуємо ТОВ «Дукра-агро» за вивезення сміття з території кладовища.
У 2024 році були пофарбовані та приведенні до належного стану всі автобусні зупинки, дитячі майданчики. Працівниками СКп «Дмитрушки», Старобабанівського старостату та прибиральницею будинку культури проводилося обкошування придорожніх смуг.
Завдяки дружній та клопіткій роботі працівниками старостату та Будинку культури було зроблено та оновлено вхід до сільського старостату. Щира вдячність всім за їхню працю.
17 травня 2024 року в Старобабанівському сільському Будинку культури відбувся благодійний концерт, під час якого вдалося зібрати 39150 гривень для потреб Збройних Сил України. Усі присутні висловлювали вдячність захисникам України. Біля Будинку культури відбувся благодійний ярмарок від Старобабанівського ліцею та дитячого садочку «Лісовичок».
У 2024 році відбулося відкриття меморіального комплексу «Алея Слави». Хочу щиро подякувати усім, хто допомагав у створенні пам’ятного місця. Найбільший внесок у створенні Алеї Слави та пам’яті Героїв внесли ТОВ «Дукра Агро» та керівник Йохану Венцль, Мусатенко Анатолій та Інні, ФГ «Зозуля» та керівник Зозуля Сергій, ТОВ «Юрінвестагро» та керівник Бессараб Ігор, Уманець Іван Миколайович, Кашперський Василь Миколайович, Комісар Михайло Вікторович, Костюк Віктор Олексійович, Чорнописький Валентин Анатолійович, Крижанівська Надія Федорівна та СВК-92, депутат Дмитрушківської сільської ради Гавришко Олександр Анатолійович, працівники будинку культури Моцна Олена Сергіївна та Нижник Галина Петрівна, жителі села Блиндар Віктор Володимирович, Липовський Олександру Яковичу, Смілянець Олег Володимирович, Козиненко Сергій Миколайович, Гуржин Олександр Миколайович, Задвернюк Сергій Васильович, Плакида Леся Олександрівна, Спільніченко Наталія Михайлівна, Кондратюк Валентина Іванівна, Гавришко Інна Миколаївна, Спільніченко Тетяна Антонівна, Козиненко Галина Наумівна, працівники Старобабанівського старостату. Дякую вам за розуміння та підтримку. Ваша праця і відданість неоцінні і ми всі, як громада, повинні цінити те, що маємо.
Хочеться подякувати нашим орендарям за посильну матеріальну та всебічну допомогу нашому населеному пункті, а також активним жителям, які своєю самовідданою працею допомагають нам у вирішенні проблем нашого села.
Постійним невирішеним питанням залишається упорядкування безгосподарних дворів. Звертаюсь до всіх жителів – упорядкуйте свої власні двори, спадщини, вирубайте чагарники, упорядкуйте прилеглі території, приберіть будівельні матеріали з придорожніх смуг біля житлових будинків.
Шановні жителі. Хочеться звернутись до вас з проханням надавати посильну допомогу при обкошуванні території села та у вирішенні нагальних питань щодо розвитку нашого населеного пункту.
Кожного тижня вивозяться тверді побутові відходи. Хочеться, щоб наше село було чистим та гарним.
Є ще багато проблем в селі, але вирішити їх можливо тільки в тісній співпраці громади села, сільської ради, депутатів сільської ради, підприємців, керівників установ та організацій, розташованих на території села.
І, наостанок, хочу подякувати всім, хто підтримував мої ініціативи та долучався до вирішення важливих для громади питань. Без Вашої підтримки і допомоги було б важко. Дякую тим, хто брав активну участь у житті нашого села, висловлювали свої зауваження, ділилися дорогоцінним досвідом та давали слушні поради. Хочу відмітити, що для вирішення деяких питань треба мати бажання всіх зробити наше село кращим.