БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

Дата: 16.01.2024 08:30
Кількість переглядів: 11

БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ

У сучасному цифровому світі соціальні мережі стали частиною повсякденного життя не тільки дорослих, а і дітей. І оскільки діти стають дедалі більше освіченими у використанні гаджетів та інтернет-мережі, важливо, щоб батьки виявляли пильність до безпеки, коли діти перебувають в онлайн-просторі, зокрема і в соціальних мережах. Соціальні мережі за своєю суттю не є чимось негативним чи принижуючим, вони можуть допомогти дітям відчути, що їхні думки та ідеї важливі та цінні. За допомогою них діти підтримують зв’язок одне з одним, розвивають свої технічні навички та навички спілкування, можуть брати участь у розв’язанні актуальних соціальних питань та виявляти активну життєву позицію, створювати соціально важливі програми, проєкти чи продукти тощо. Однак ми, дорослі, маємо допомогти дітям орієнтуватися в цифрових мережах, оскільки негативні сторони можуть перекреслити всі переваги. З огляду на це, батьки мають обговорювати з дітьми питання безпеки перебування в соціальних мережах та розвивати цифрові звички, що відповідають їхньому віку.

Розмови про соціальні мережі мають бути настільки ж звичними, як і розмови про погоду, тварин, домашні обов’язки чи щось, що ви дивилися по телевізору, оскільки мережі є важливою і звичною частиною життя.

Поговоріть зі своєю дитиною про власний досвід використання соціальних мереж. Покажіть їм ті, які вам подобаються, і поясніть, чому ви їх обрали. Ви також можете говорити про власні менш позитивні враження від соціальних мереж. Це допоможе дітям зрозуміти та візуалізувати відповідальне використання соціальних мереж. Наприклад, якщо ви відчуваєте тиск з боку “ідеальнихфотографій, якими люди діляться у соціальних мережах, то відкритість з дитиною щодо цього може допомогти дитині у майбутньому, наприклад, зрозуміти, щоідеальніфотографії, якими люди діляться у соціальних мережах, не завжди відображають реальність. Заохочуйте дітей поговорити з вами, якщо їх це теж зачіпає. Будьте відкритими та готовими до розмови з дитиною у будьякий час. Говоріть відверто про використання соціальних мереж і повідомте дитині, що вона може поговорити з вами про що завгодно. Скажіть, що їй не будуть дорікати за те, що вона чесно ставиться до своїх почуттів або ділиться деталями свого життя  онлайн, проте повідомте їй ключові правила безпеки. Будьте спостережливими, коли ваша дитина відривається від гаджета і здається засмученою, заохочуйте її поговорити про це, оскільки така поведінка може бути пов’язана з тим, що відбулося в соціальній мережі. Що б не сталося, зберігайте спокій, якщо виявите, що дитина натрапила на щось, що ви не схвалюєте.

Основні правила безпеки в інтернеті, про які варто сказати дітям:

- Не давати нікому своїх паролів;

- Не надавати особистої інформації поштою чи в чатах без гострої на те потреби;

- Не реагувати на непристойні та грубі коментарі, на свою адресу;

- Повідомляти про ситуації в інтернеті, які вас непокоять (погрози, файли певного змісту, пропозиції, тощо);

-Відмовлятись від зустрічей з випадковими людьми, з якими познайомились онлайн;

- Не ділитись своїми фото з незнайомцями;

- Не повідомляти інформацію про кредитки батьків (номер картки, термін дії та таємний код);

- Не викладати фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код;

- Не скачувати та не встановлювати невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі;

- Встановлюючи перевірені програми, контролюйте, щоб на ПК не додались небажані програми;

- Не переглядати інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться можуть не підозрювати про загрозу);

- Не відкривати листи-спам, вони можуть містити віруси, тощо.

    Батьки не можуть відстежувати діяльність дитини у соціальних мережах цілодобово та без вихідних. Тому, найкращий спосіб захистити свою дитинуце запевнити її, що вона отримає від вас підтримку, якщо побачить щось, що її турбує. Попросіть дитину повідомляти, коли вона отримує повідомлення або запрошення від незнайомця, поговоріть про наслідки зловживання соціальними мережами та домовтеся, що, якщо хтось погрожує або переслідує в соціальній мережіслід обов’язково про це сказати.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора