НЕБЕЗПЕКА НЕЛЕГАЛЬНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Дата: 22.12.2023 15:12
Кількість переглядів: 46

  НЕБЕЗПЕКА НЕЛЕГАЛЬНОГО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Часто наслідком нелегального працевлаштування стає торгівля людьми. Основні причини потрапляння громадян у ситуацію торгівлі людьмице бідність, привабливістькращогожиття за кордоном, безробіття, організована злочинність, незахищеність від неї, політична нестабільність, збройні конфлікти та інше. 

За роки незалежності близько 180 тис українців стали жертвами торгівлі людьми. Тому щоб  уникнути ризику потрапити у ситуацію торгівлі людьми необхідно працевлаштовуватися легально.

Агенція з працевлаштування за кордоном повинна мати:

- ліцензію на таку діяльність як посередництво у працевлаштуванні за кордоном  за обраною Вами спеціалізацією саме в тій країні, куди Вам пропонують поїхати;

  - свідоцтво про державну реєстрацію та договір з іноземною фірмою-роботодавцем.

Згідно з умовами ліцензування Мінсоцполітики, рекрутери, які працевлаштовують українців за кордон, не можуть брати гроші за працевлаштуванняпідбір роботи. Можуть брати лише за проїзд, оформлення документів (візовий збір), але не за те, що знайдуть роботу.

 Вимога передоплати за консультацію, пересилання документів роботодавцю тощо є індикатором нечесного агентства.

Якщо вам підшукують роботу за кордоном і дають лише загальну інформацію про компанію, в якій ви потенційно будете працювати, і не називають точну назву компанії, та загальними фразами пояснюють сферу діяльності і так само описують ваші майбутні обов’язки, - будьте впевнені в спланованому обмані.

Ви маєте право знати повну інформацію про майбутнього роботодавця, графік роботи, розмір оплати праці, умови проїзду та проживання, порядок медичного і соціального страхування.

Не підписуйте документи наосліп, уважно читайте договір, який, до речі, має бути перекладено на рідну мову. Ніколи не ставте підпис на порожньому аркуші паперу, не піддавайтеся на вмовляння укладення «подвійного» трудового договору (чорнового варіанту з більш низькими сумами оплати праці тощо) і контракту, який містить умови: «та інші види робіт», «всі види робіт на вимогу роботодавця».

Переконайтесь, що договір на навчання або роботу абсолютно зрозумілий і перекладений коректно. Переклад має бути нотаріально завірений.

Не поспішайте підписувати будь-які документи без консультації юриста.

Не віддавайте оригінал паспорта потенційним роботодавцям чи третім особам за жодних умов!

Копія паспорта потрібна при оформленні документів, оригінал паспорта особисто показуєте прикордонникам при перетині кордону. Ніяких причин комусь віддавати оригінал немає і бути не може.

Прохання віддати оригінал документів для збереження до прибуття до місця роботи або формулювання «це обов’язкова умова» повинні вас насторожити.

Будьте обережні!!!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора