Як укласти контракт на проходження військової служби в умовах воєнного стану: роз’яснення

Дата: 25.10.2023 11:51
Кількість переглядів: 18

Як укласти контракт на проходження військової служби в умовах воєнного стану: роз’яснення

До Інформаційного агентства АрміяInform звертаються військовослужбовці ЗС України, призвані на військову службу під час мобілізації в особливий період, з проханням надати інформацію про те, чи існують якісь особливості стосовно укладання контракту про проходження військової служби в умовах воєнного стану. 

Ми звернулися до фахівців Департаменту кадрової політики МО України з пропозицією надати відповідь на таке запитання наших читачів: «Яким має бути порядок дій військовослужбовця для укладання контракту на проходження військової служби в умовах воєнного стану?». 

В отриманому роз’ясненні щодо можливості військовослужбовцям, зокрема призваним за мобілізацією, укладати контракт про проходження військової служби під час особливого періоду, зазначається таке:

«Порядок проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України регулюється Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (далі — Положення), затвердженим Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008, а також Інструкцією про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України (далі — Інструкція), затвердженої наказом Міністра оборони України від 10.04.2009 № 170, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 19 травня 2009 року за № 438/16454.

Відповідно до вимог Положення та Інструкції на військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського, старшинського й офіцерського складу відбираються придатні до військової служби за станом здоров’я громадяни України, які виявили бажання проходити військову службу у Збройних Силах України та які відповідають вимогам, визначеним законодавством. Кандидати на обіймання посад військових капеланів, крім загальних вимог до кандидатів на посади, повинні відповідати вимогам статті 7 Закону України «Про службу військового капеланства».

Військовослужбовці, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, звертаються з відповідним рапортом до штабу військової частини. 

Метою проведення заходів з відбору осіб, які можуть розглядатись кандидатами для прийняття на військову службу за контрактом є всебічне вивчення моральних, ділових, фізичних, інтелектуальних, професійних та інших якостей, ставлення до служби у Збройних Силах України та готовність до виконання військового обов’язку. 

З кандидатами, які мають спеціальні звання і класні чини та плануються до прийняття на військову службу за контрактом з переатестуванням у військовому званні, проводиться військово-професійна орієнтація.

З кандидатами на військову службу за контрактом штабом військової частини проводиться робота щодо: 

  • оформлення особової справи; 
  • проведення медичного обстеження військово-лікарськими комісіями з метою визначення придатності до проходження військової служби за відповідними ВОС; 
  • проведення професійно-психологічного відбору; перевірки рівня фізичної підготовки; 
  • організація проведення спеціальної перевірки відомостей (у випадках, визначених законодавством); 
  • оформлення допуску до державної таємниці (у разі необхідності); розгляду на засіданнях комісій військових частин з питань проходження військової служби».

Джерело: АРМІЯINFORM

За матеріалами: ПЛАТФОРМА ВЕТЕРАНА Черкаський вимір


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора