Міжнародний день вишивальниць

Дата: 10.11.2023 08:40
Кількість переглядів: 47

Міжнародний день вишивальниць

Його почали відзначати нещодавно – з 2013 р., але цю дату обрано невипадково. Вона співпадає з Днем святої Параскеви Іконійської, великомучениці III сторіччя. Усі шанувальники вишивки вважають Параскеву П’ятницю покровителькою їхньої праці.

Параскеву сприймали як покровительку будь-якої хатньої роботи, а особливою повагою свята користувалася у вишивальниць. Існувала традиція приносити до церкви первину льону та чіпляти до образів. Також предмети жіночого вишивання кидали до колодязя як пожертвування Параскеві.

СВЯТА ПАРАСКЕВА ІКОНІЙСЬКА

Згідно зі старовиною легендою, жінка народилася у багатій благочестивій родині. Її батьки були дуже набожними та найбільше поважали п’ятницю як день страждань Господніх, вони й дали дитині таке ім’я – Параскева-П’ятниця. Зазвичай у п’ятницю жінки-християнки не пряли, не виносили золи, не прали, а чоловіки не орали землю, бо це вважалося гріхом. З ім’ям Параскеви пов’язано багато старовинних звичаїв та традицій. Свята мучениця користувалася особливою любов’ю народу. Ікони з її образом раніше були майже в кожній домівці.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора