ПОПЕРЕДЖЕННЯ БЕЗДОГЛЯДНОСТІ ТА БЕЗПРИТУЛЬНОСТІ НЕПОВНОЛІТНІХ

Дата: 09.06.2023 18:29

Основними причинами виникнення такого явища як дитяча бездоглядність та безпритульність є безробіття, зростання цін на продукти першої необхідності, зокрема і дитячі, погіршення матеріального благополуччя значної частини населення, втрата цінності інституту сім’ї, зниження відповідальності батьків за виховання дітей, збільшення незайнятих дітей та підлітків, відсутність роботи з організації дозвілля дітей за місцем проживання, загострення конфліктів між батьками та дітьми, тощо.

Бездоглядність та безпритульність дітей продовжуєзалишатися однією з важливих проблем сучасного суспільства, яка потребує як найшвидшого вирішення.

Метою попередження бездоглядності та безпиртульності неповнолітніх є здійснення комлексних заходів спрямованих на поліпшення становища дітей, їх фізичного, інтелектуального і духовного розвитку.

Що можуть зробити дорослі аби запобігти дитячій безпритульності та бездоглядності:

- не бути байдужими до труднощів дітей;

- не давати приводу, щоб дитині було соромно за поведінку дорослих;

- сприяти вирішенню конфліктів між дитиною і однолітками, дитиною та іншими дорослими;

- не допускати надмірного контролю та авторитарного стилю спілкування з дитиною;

- зробити так, щоб дитині було приємно знаходитись  з рідними, в учнівському колективі, громадських місцях.

Служба у справах дітей Дмитрушківської сільськоїради здійснює заходи щодо запобігання бездоглядності та безпритульності неповнолітніх, та закликає кожного бути не байдужим до долі дітей щопроживають на території громади, адже чужих дітей не буває.