Випалювання трави - це злочин!

Дата: 08.09.2022 10:19
Кількість переглядів: 1076

Фото без опису

"Спалювати опале листя та залишки рослинності категорично забороняється. Під час активного спалювання рослинних залишків з димом, що виділяється при згорянні, у повітря вивільняється отруйна суміш, до складу якої входять пил, окисиди азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Саме вони, як правило, стають причиною першіння в горлі та кашлю. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бенз(а)пірен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. На присадибних ділянках рослини нерідко окропляють пестицидами, які також вивільняються у повітря при згорянні листя чи трави. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і різноманітне сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери», - зазначає начальник відділу екології Володимир Гусаченко.

Чинним законодавством України посилено відповідальність за спалювання сухої трави, поживних залишків, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах та поза їх межами. Були внесені зміни в ст. 77 та 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Тепер таким порушникам загрожує штраф громадянам від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн).

Не будьте байдужими до того, як несвідомі громадяни палять листя, суху траву або сміття. У разі виявлення фактів спалювання опалого листя та побутових відходів необхідно звертатися за телефонами:

- 102 – Національна поліція;
- 101 – Державна служба України з надзвичайних ситуацій;

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора