Понад 800 черкащан успішно реалізували право на безбар’єрне сприяння працевлаштуванню

Дата: 01.12.2021 13:41
Кількість переглядів: 328

Підібрати кандидата на інклюзивну вакансію можуть допомогти в службі зайнятості. Саме там знаходяться найповнішіреєстри, щодозволяютьпідібратифахівців, які найкраще відповідають вимогам і запитамроботодавців.

 

Протягом січня-жовтня 2021 року працедавці Черкаського регіону подали до Черкаської обласної служби зайнятості 213 вакансій для праці людей з інвалідністю. Серед них були пропозиції, як для робітників, які не потребують спеціальної підготовки, так і для висококваліфікованих спеціалістів.

 

За цей період послугами обласної служби зайнятості скористався 3861шукачроботи з інвалідністю, 872 особи були працевлаштовані. У переважній більшості вони почали працювати водіями автотранспортних засобів, охоронниками, рибалками прибережного лову, спеціалістами державної служби, трактористами-машиністами та ін.

 

Як наголосив директор Черкаськогообласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко, надання якісних соціальних послуг для людей, які на рівних не можуть конкурувати на ринку праці, було і залишаєтьсяпріоритетнимзавданнямобласноїслужбизайнятості.

 

«Думаю зайвим буде говорити, що карантин суттєво змінив орієнтири ринку праці. Багато людей втрачали роботу, дехто перекваліфікувався, хтось почав працювати дистанційно. На жаль, на сьогодні відсутні пропозиції роботодавців щодо використання надомної праці, що значно б розширило спектр пошуку роботи громадян з інвалідністю. Тому проблема сприяння професійній самореалізації людей з інвалідністю постійно стикається із суперечностями між їх потребами і тенденціями ринку праці. Відмічу, що для того, щоб працевлаштуватилюдину з інвалідністю, роботодавцю не обов’язково «вигадувати» додатковеробочемісце. Такі працівники можуть зайняти позицію, передбачену штатом. Наприклад, серед безробітних людей з інвалідністю багато кваліфікованих юристів, бухгалтерів, IT-фахівців тощо», - коментує Григорій Дендемарченко.

 

Зі слів керівника обласної служби зайнятості, ційкатегорії людей потрібен посилений соціальний захист. Це люди, які потребують допомоги служби зайнятості не лише в період працевлаштування, а й в подальшому. Тому  після працевлаштування, фахівці здійснюють соціальний супровід за їх згодою від 6 місяців до 1 року. Працівники служби зайнятості, у разі потреби, надають консультації, психологічну підтримку, тримають на контролі процесадаптації людини на новому робочому місці щодо надання та дотримання роботодавцем пакету соціальних послуг та створення належних умов праці.

 

Для фахівців не є показником група інвалідності людини, яка шукає роботу. Сприяння працевлаштуванню відбувається згідно рекомендацій медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та побажань клієнта. Враховується потреба наприклад, в більш частих або тривалих перервах в роботі, неможливість праці у нічний час тощо.

 

Якщо порівнювати докарантинний період (2019 рік) з нинішньою ситуацією, то бачимо, що чисельність людей з інвалідністю, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні до Черкаської обласної служби зайнятості зросла на 38,2 %. Поряд з цим помічається тенденція до зменшення реєстрації безробітних серед молоді, які мають інвалідність. У порівнянні з 2019 роком кількість таких осіб зменшилася на 1,2 %.

 

 Працевлаштування – це лише одна із послуг, яку можуть отримати в службі зайнятості люди з інвалідністю.

 

Окрім пошуку підходящої роботи, таким громадянам пропонують сприяння професійному навчанню. З початку 2021 року можливістю пройти професійне навчання скористалися 110 безробітних громадянин з інвалідністю. Професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, зокрема на робочому місці у роботодавця, безробітні з інвалідністю проходили за такими професіями, як: продавець непродовольчих товарів, оператор котельні, столяр, тракторист-машиніст та за іншими професіями сільськогосподарського напрямку.

 

У випадку, якщо особа ще не визначилася щодо майбутньої професії, або бажає взагалі змінити сферу діяльності, є можливість пройти спеціальні профорієнтаційні тести та отримати фахову консультацію щодо визначення професійного спрямування. Цьогоріч профорієнтаційними послугами охоплений 3721 безробітний з інвалідністю.

 

Для підвищення якості соціальних послуг для людей з інвалідністю, в усіх сервісних установах обласної служби зайнятості розміщені відповідні інформаційні куточки, в яких створені умови для самостійної роботи з інформаційними матеріалами, а також є можливість вільного доступу до інтернет-ресурсів, що дозволяє оперативно знайти інформацію про вільні робочі місця та вакантні посади не лише в межах регіону, але й по всій Україні.

 

Задля фізичної безбар’єрності забезпечені місця для паркування транспортних засобів, якими керують особи з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю. Встановлені відповідні пандуси та кнопки виклику персоналу. Тому за потреби, можна попросити працівника про допомогу та отримати додаткову інформацію. Ключові сектори і кабінети, куди можна звернутися за первинною допомогою підписані абеткою Брайля.

 

«Щоб людям з інвалідністю залишатися затребуваними працівниками, раджу чітко визначитися, яка саме галузь допоможе найкраще розкрити професійні здібності. Постійно самовдосконалюватися, освоювати нові, суміжні навички, опанувати персональний комп’ютер, читати статті з психології, аби правильно вибудовувати стосунки у колективі. Не соромитися запитувати про все, що викликає сумніви чи невпевненість.А найголовнішою умовою успішного пошуку роботи має стати напрацювання очевидних професійних навичок», -   Григорій Дендемарченко.Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора