3 грудня - Міжнародний день людей з особливими потребами.

Дата: 03.12.2020 10:50
Кількість переглядів: 408

Фото без опису

Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.

Відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов'язок перед людьми з особливими потребами, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Люди з інвалідністю – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти, і хто допомагає.

Кожен вісімнадцятий українець належить до людей, фізичні можливості яких обмежені. На долю цих людей випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Їх мужність та оптимізм − взірець для інших. Вони не вимагають до себе жалю, тому що як ніхто давно усвідомили, що це - шлях в нікуди. Вони пристосовуються як можуть зі всіх своїх сил. Так сталося, адже на їх місці могла би опинитися будь-яка інша людина. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне − можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе людьми, як і всім нам. Ми всі рівні перед Богом.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров'я, і не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть люди, які потребують допомоги і уваги. Захищаючи гідність людей з особливими потребами ми захищаємо своє людське обличчя. Інвалідність − це не вирок. Практика показує, що особи з інвалідністю можуть бути і стають високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєлюбними людьми, які надихають багатьох, у тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора