Цільове витрачання аліментів на дитину.

Дата: 19.10.2020 10:30

Відповідно до наказу Міністерства соціальної політики України № 1713 від 15.11.2018 року  «Про затвердження Порядку здійснення органами опіки та піклування контролю за цільовим витрачанням аліментів на дитину», органами опіки та піклування повинен проводитися контроль за цільовим використанням аліментів.

Безпосереднє проведення інспекційного відвідування покладається на службу у справах дітей.

Підставою для проведення інспекційного відвідування є заява платника аліментів, подана до сільської ради об’єднаної територіальної громади за місцем проживання одержувача аліментів або до служби у справах дітей. Разом із заявою платник аліментів обов’язково подає розрахунок заборгованості зі сплати аліментів за останні 12 місяців, виданий відповідно до Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України 02 квітня 2012 року № 512/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02 квітня 2012 року № 489/20802, а також відомості про місце проживання отримувача аліментів.

Відмовою у проведенні інспекційного відвідування одержувача аліментів є заборгованість із сплати аліментів.