Податкові порушення, які не звільняються від застосування штрафних санкцій.

Дата: 01.04.2020 11:40

Головне управління ДПС у Черкаській області, звертає увагу, що Законом України від 17.03.2020 № 533 – IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533) внесені зміни до Податкового кодексу України (далі- ПКУ) щодо тимчасового не застосування до платників податків штрафних санкцій з 1 березня по 31 травня 2020 року за порушення податкового законодавства.

При цьому, наголошуємо, не звільняються платники податків від застосування штрафних санкцій за такі порушення:

• порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії;
  • відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
  • порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах;
  • порушення нарахування, декларування та сплати ПДВ, акцизного податку, рентної плати.

Відтак, Законом № 533, не звільнено платників від застосування до них фінансової відповідальності за:

-неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності з ПДВ, несплату (несвоєчасну сплату) податкових зобов’язань з ПДВ,

-неподання або несвоєчасне подання податкової звітності з акцизного податку несплату (несвоєчасну сплату) податкових зобов'язань з акцизного податку,

-здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку;

-порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, порушення правил переміщення та/або зберігання пального або спирту етилового, не підтвердження цільового використання суб'єктами господарювання спирту етилового, біоетанолу, легких та важких дистилятів, нафтопродуктів, що отримані в якості сировини для виробництва у хімічній промисловості, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, бензинів авіаційних або палива для реактивних двигунів.

-порушення вимог іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючи органи.

При цьому, нагадуємо платникам податків Черкащини, що 30 березня 2020 року спливає термін сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати за лютий 2020 року (Податковий календар за посиланням: https://tax.gov.ua/pk/  офіційний портал ДПС).

Посилання Закон №533- IX:  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/533-IX

Також звертаємо увагу, що вся актуальна інформація розміщується на субсайті Головного управління ДПС у Черкаській області за посиланням: ck.tax.gov.ua та на сторінці у Facebook https://www. facebook.com/tax.cherkasy/