КОРОНАВІРУС: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ, ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ТА НАЙПОШИРЕНІШІ МІФИ.

Дата: 02.03.2020 11:42
Кількість переглядів: 718

Фото без опису

 

НОВИЙ КОРОНАВІРУС – ЦЕ ПЕРЕДУСІМ ЗООНОЗНА ІНФЕКЦІЯ. ТОБТО ВОНА МОЖЕ ПЕРЕДАВАТИСЯ ВІД ТВАРИНИ ДО ЛЮДИНИ. ЗАЗВИЧАЙ, ТАКІ ВІРУСИ НЕ НЕСУТЬ ЗАГРОЗИ ДЛЯ ЛЮДЕЙ. ПРОТЕ КОРОНАВІРУСИ МОЖУТЬ ШВИДКО МУТУВАТИ ТА СТАВАТИ НЕБЕЗПЕЧНИМИ. ТАК, НАПРИКЛАД, ВІРУС SARS-COV У 2002-2003 РОКАХ ВИКЛИКАВ СПАЛАХИ ГОСТРОГО РАСПІТОРАТОРНОГО СИДРОМУ, А ВІРУС MERS-COV У 2012 РОЦІ СПРИЧИНЯВ БЛИЗЬКОСХІДНИЙ РЕСПІРАТОРНИЙ СИНДРОМ.

Вірус 2019-nCoV вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року, повідомляють у МОЗ.

Тоді більшість людей, уражених новим вірусом, були пов’язані з ринком в м. Ухань. На цьому ринку продають продукти, тварин тощо.  Проте на сьогодні вірус передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.  

Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

Як довго вірус живе на поверхнях?

За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів завжди дотримуйтесь рекомендацій:

Фото без опису

 

  • мийте руки;
  • уникайте близьких контактів з хворими;

Фото без опису

  • збалансовано харчуйтеся;
  • пийте достатньо рідини;

Фото без опису

  • провітрюйте та зволожуйте приміщення;
  • ведіть здоровий спосіб життя;
  • подбайте про достатню кількість сну;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Фото без опису

Паніка у медіа та соціальних мережах створили підґрунтя для маніпуляцій та поширення фейків. Багато компаній пропонують товари, медичні препарати, БАДи чи навіть вакцини, що мають вас захистити від нового вірусу. Проте наразі специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу офіційно не існує.

Не захищають від коронавірусу 2019-nCoV: Захисні маски. Маски варто одягати людям, що вже захворіли, для зниження ризику зараження інших в закритих приміщеннях. На вулиці маски неефективні. Також маски вдягають лікарі під час операцій. БАДи та гомеопатія. Ефективність цих препаратів не доведена, тому вони не здатні захистити від нового коронавірусу. Імуномодулятори. Такі лікарські засоби може призначити лише лікар. Цибуля, часник, алкоголь та інші засоби “народної медицини”. Не має жодного наукового обґрунтування ефективності цих засобів. Алкоголь навпаки пригнічує імунну систему і послаблює організм, ускладнюючи процес боротьби з вірусом. 

Головний ситуаційний центр при Раді національної безпеки і оборони України в цілодобовому режимі здійснює моніторинг ситуації щодо поширення коронавірусу COVID-2019 у світі. За результатами аналізу і моделювання можливого варіанту поширення коронавірусу COVID-2019 в Україні виділено групи ризику в розрізі вікової категорії.

За результатами моделювання у зоні найменшого ризику перебувають особи у віці від 10 до 39 років, для яких показник ймовірності захворювання становить 0,2%. Для 40-49-річних – відповідно 0,3%; для 50-59-річних – 1,3%; для 60-69-річних – 3,4%,  для 70-79-річних – 7,8%.

У зоні найбільшого ризику перебувають літні люди у віці 80+, для них цей показник становить 13,5%.

У зоні ризику перебувають люди, які страждають на захворювання дихальної системи та діабет.

Фото без опису

Поява і поширення уханського вірусу стало топ-темою останніх тижнів. Інформація постійно оновлюється в ЗМІ, месенджерах та соціальних мережах. Разом з достовірними даними ширяться безліч чуток і фейків. У МОЗ розвіяли найпоширеніші міфи.

Читайте також: МОЗ опублікувало мультфільми про коронавірус

ЧИ БЕЗПЕЧНО ОТРИМУВАТИ ПОСИЛКИ З КИТАЮ?

Фото без опису

Так, цілком. Неможливо заразитися новим коронавірусом через посилку. ВООЗ не рекомендує жодних обмежень по торгівлі та переміщенні товарів з Китаю. Доставка поштових відправлень з Китаю та в Китай здійснюється у штатному режимі. 

ЧИ ПЕРЕДАЄТЬСЯ ВІРУС 2019-NCOV ЧЕРЕЗ ФРУКТИ? 

Фото без опису

Вже кілька тижнів поширюється інформація про небезпеку бананів. Але немає ніяких даних, котрі пов’язували б новий коронавірус та фрукти. Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Ймовірність того, що вірус зможе існувати поза організмом більше 2 діб, зводиться майже до нуля. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити. Тому заразитися через банани неможливо.

Фото без описуФото без опису

Прикордонниками відпрацьовані всі алгоритми у разі виявлення ознак захворювання – на пунктах пропуску є тимчасові ізолятори.

«У випадку виявлення ознак гострих вірусних захворювань у людини, будуть проведені додаткові необхідні дослідження. Медики та державна прикордонна служба отримали всі необхідні алгоритми та забезпечені засобами індивідуального захисту», – наголошує заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора