Увага! Правила купання на Водохреща.

Дата: 17.01.2020 11:35

На свято Богоявлення, що відоме у народі як Водохреще і святкується 19 січня, центральне місце займають обряди, пов’язані з водою, і один з них – купання в ополонці.

Картинки по запросу правила поведінки на водохреща

З огляду на те, що купання у крижаній воді може бути небезпечним та мати негативні наслідки для людей, Дмитрушківська обєднана територіальна громада закликає жителів громади виважено підходити до цього обряду.

Для тих, хто планує купатись у водоймах на Водохрещення, рекомендуємо дотримуватись наступних правил, а саме:

1) купатись в спеціально обладнаних місцях біля берега, під наглядом рятувальників та медичних працівників;

2) перед купанням необхідно розігріти тіло;

3) категорично забороняється купання в крижаній воді під впливом алкоголю;

4) занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку;

5) при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;

6) не перебувайте у воді більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму;

7) якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення;

8) при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;

9) після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і одягніть сухий одяг;

10) для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю, з попередньо підготовленого термоса.

Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму.

Першими ознаками загального переохолодження організму є тремтіння, посиніння шкіри, болі у пальцях рук та ніг.

При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла, тепло одягти та негайно звернутися за необхідною медичною допомогою.
Закликаємо громадян відповідально ставитися до власного життя та життя своїх рідних, дотримуватися правил поведінки на водоймах. Нехай свято буде для всіх веселим та безпечним!