Традиційні вечорниці – свято вареників та дівочого гадання відбувалося в Гереженівській філії Дмитрушківської ЗОШ на свято Апостола Андрія Первозваного.

Дата: 17.12.2019 08:22
Кількість переглядів: 449

Ох, на наших вечорницях хто сумний розвеселиться! Співи, танці, небилиці – гарні були вечорниці!!!

Традиційні вечорниці – свято вареників та дівочого гадання відбувалося в Гереженівській філії Дмитрушківської ЗОШ  на свято Апостола Андрія Первозваного. Цього дня  перед учнями ожили герої українських звичаїв та обрядів.

Дійство, яке заворожувало і захоплювало – затишна хата з щедрою господинею, гурт веселих дівчат, хлопців «із сусіднього села», щедрий стіл із смачними стравами, – усе це налаштовувало присутніх на неабиякий позитив.

А які ж вечорниці без гадання? Таємниче ворожіння дівчат на свою долю – на галузках, на папірцях з іменами женихів – саме в цю ніч вважається магічним і віщує майбутнє.

Все свято супроводжувалося українськими піснями, а також не обійшлося й без калити, яка, за легендою, приносить щастя, без пана Коцюбинського і пана Калитинського. Калиту ж навипередки намагалися відкусити завзяті хлопчаки. Після усіх обов’язкових для цього вечора обрядів молоді господині гостинно запросили усіх присутніх скуштувати вареники.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора