Андріївські вечорниці в Дмитрушківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

Дата: 16.12.2019 10:37
Кількість переглядів: 398

Хто сумний – розвеселиться!

Співи, танці, небелиці –

Гарні будуть вечорниці!!!

 

З-поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія. 13 грудня, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави. На зустрічах панував неповторний дух жартів та веселих пісень, лилася повноводною рікою мелодійна українська пісня, парубки силою мірялися, а дівчата, наче квіточки, мліли від задоволення приготування вареничків та вишивання.

 

Тож учні 9 класу Дмитрушківської школи спільно зі своїм класним керівником Мовчан Галиною Андріївною організували вечорниці, в яких було розкрито красу обряду. Учні виявили велике бажання відроджувати і оберігати народні звичаї, творити добре і мудре.

Це було свято народної обрядовості та української народної пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства – української народної пісні. Веселі конкурси, чарівне ворожіння, запальний танець, смачна калита – все дарувало радість. Але особливо були до смаку гарячі варенички, якими господині  частували гостей. Усе пройшло чудово!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора