Андріївські вечорниці в Старобабанівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.

Дата: 16.12.2019 09:36

Зі святом Андрія, яке припадає на 13 грудня, розпочинається справжній фестиваль улюблених у нашому народі зимових дійств. Нетерпляче чекають цього свята не лише іменинники Андрії, а й учні, котрі не уявляють свого дозвілля без кусання калити, розваг та пісень. Від цього свята віє чарівною староукраїнською стихією.
      З давніх-давен в ніч на Андрія дівчата ворожать. Може не зовсім щиро. Та все ж там, у глибині душі, дівчина вірить, що «Андрієва ніч» допоможе їй пізнати свою долю.
      Таке свято, як «Андріївські вечорниці» відбулося і у Старобабанівській  школі. Дівчата ворожили, співали українські народні пісні, частувалися смачними варениками. Із завзяттям хлопці змагалися, щоб вкусити калиту та не отримати сажею по обличчю.
     Народні традиції близькі нашим учням, вони завжди із задоволенням беруть у них участь, бо це  виховує повагу та любов до традицій рідного народу, до української  пісні, інтерес до вивчення минулого рідного краю, прагнення зберегти народні звичаї та обряди.