22 листопада жителі Дмитрушківської громади, запаливши свічку та об'єднавшись у спільній молитві, вшанували пам’ять безневинно убієнних голодною смертю односельців, залишивши душам загиблих квіти, колоски пшениці та жита.

Дата: 22.11.2019 14:26
Кількість переглядів: 556

У морозний  день листопада  в  містах та селах  України згадують українців,  які  масово гинули від сталінського геноциду.

Голод жахливий, але коли він організований, рукотворний, то стає страшною зброєю придушення і нищення, справжньою косою смерті. Під час першого голодомору 1920-х років вона була лише випробувана і виявилася дуже ефективною. На повну ж потужність  коса смерті  запрацювала у часи найстрашнішого другого голодомору 1932– 1933 років.

22 листопада  жителі Дмитрушківської громади, запаливши   свічку  та  об'єднавшись   у  спільній молитві,  вшанували пам’ять безневинно убієнних голодною смертю односельців, залишивши  душам загиблих квіти, колоски пшениці та жита.

 

Звертаючись до  учасників   заходу, секретар  сільської ради  Людмила Бень   наголосила:  «Наше громадянське завдання скликати живих до тих сіл і хуторів, до тих криниць і спільних ям, куди скидали десятками виснажені тіла наших з вами бабусь і дідусів, матерів і батьків, братів і сестер. Страшні події 1932-1933 років продемонстрували, як легко може бути  зруйноване життя і як важко воно відроджується на випаленому полі. Україна і сьогодні відчуває на собі наслідки лиха, яке спіткало її у далеких тридцятих. Тому в центрі державної політики завжди повинна бути людина, її права, свободи, безпека та добробут. І всі ми хочемо, щоб на нашій благословенній Богом землі завжди панував мир і достаток»

Про ті страшні роки у віршованих рядках  розповіли    учні  Дмитрушківської   загальноосвітньої  школи.

Заупокійну литію  провів  духовний  настоятель  Свято - Петропавлівського  храму   отець   Анатолій.

По закінченню  усім   присутнім було роздано  священний  хліб  як символ вічних цінностей.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора