Надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

Дата: 01.10.2019 11:08
Кількість переглядів: 473

Фото без опису

     Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» затверджено ПОРЯДОК. Порядок застосовується з 1 жовтня 2019 року.

     Виплата розрахункової суми пільг здійснюється у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк» на підставі укладеного договору.

   За заявою пільговика, поданою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначаються виплатні реквізити, виплата пільг може здійснюватися у грошовій готівковій формі  з початку опалювального (неопалювального) сезону.

  Пільговики, яким надаватиметься пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об`єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

    У разі отримання від управителів, об`єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340грн), у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільг з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі.

    Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру, які мають право на пільги та інформації отриманої від управителів, об`єднань, виконавців комунальних послуг, розраховують суму пільги, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім`ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів визначені статтею 51 Бюджетного кодексу України та з урахуванням встановлених соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

  Механізм надання пільг у грошовій формі здійснюється шляхом взаємодії обміну електронними документами між структурним підрозділом соціального захисту населення, Мінсоцполітики, АТ «Ощадбанк» та управителями, об`єднаннями, виконавцями комунальних послуг.

    Перерахування коштів з рахунка для виплати пільг на рахунки управителів, об`єднань, виконавців комунальних послуг здійснюється АТ «Ощадбанк» за умови укладення  відповідного договору.

  АТ «Ощадбанк» інформує протягом доби після здійснення перерахування коштів управителям, об`єднанням, виконавцям комунальних послуг пільговика шляхом надсилання йому смс-повідомлення про стан розрахунків за послуги (у разі наявності інформації про номер мобільного телефону пільговика). У смс-повідомленні обов’язково зазначаються дані про наявний залишок платежу за кожним видом послуг та перелік послуг, за якими від управителів, об`єднань, виконавців комунальних послуг АТ «Ощадбанк» не отримані реєстри нарахованих сум платежів пільговикам.

    Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірності документів, поданих для надання пільг.

     Пільговик зобов’язаний повідомляти про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг (зміна місця реєстрації, кількості членів сім’ї, термінів права на пільги, статусу, та інше). Суми пільг, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пільговика, повертаються пільговиком до державного бюджету.

За отриманням інформації:

- про спожиті послуги, нараховані  суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до управителів, об`єднань, виконавців комунальних послуг.

- про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів управителям, об`єднанням, виконавцям комунальних послуг, пільговики звертаються до АТ«Ощадбанк».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора