ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК.

Дата: 13.05.2019 15:48
Кількість переглядів: 703

ЕКСПЕРТНИЙ ВИСНОВОК

постійної комісії Дмитрушківської сільської ради з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку та регуляторної політики, інвестицій та міжнародного співробітництва щодо регуляторного впливу проекту

регуляторного акту «Про встановлення транспортного

податку на території  сіл Дмитрушківської сільської ради»

 

 

Постійна комісія з питань бюджету, комунальної власності та транспорту керуючись статтями 4, 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», розглянула проект рішення сільської ради «Про справляння транспортного податку» та встановила наступне.

Зазначений проект рішення сільської ради підготовлений у зв’язку з тим, що термін дії рішення сільської  ради від 01.02.2019 №3-4/VІІ «Про встановлення транспортного податку на території  сіл Дмитрушківської сільської ради» закінчується  31 грудня 2019 року.

         Розробником регуляторного акту є фінансовий відділ Дмитрушківської сільської ради.

Згідно із Законом України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності“ інформація про наміри прийняття вищезазначеного проекту рішення, основні положення та показники проекту рішення, аналіз регуляторного впливу були розміщені на офіційному сайті сільської ради.

Нормативно-правовою основою даного проекту рішення є Закон України „Про місцеве самоврядування в Україні“ та Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями).

Регуляторний акт підготовлений у відповідності з вимогами Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності“  та постанови  Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308  „Про затвердження методики проведення аналізу впливу регуляторного акта“ (зі змінами та доповненнями). В цілому при підготовці проекту регуляторного акта витримана послідовність регуляторної діяльності, проект відповідає цілям державної регуляторної політики, а також його включено до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів Дмитрушківської сільської ради та виконавчого комітету на 2019 рік, проведені роботи з регуляторної процедури.

Доцільність прийняття запропонованого регуляторного акта - рішення сільської ради надасть можливість збільшити обсяги доходів до місцевого бюджету, а відповідно і його видатків, для забезпечення потреб громади та фінансування місцевих програм і не понесе ніяких додаткових витрат.

Таким чином, проект регуляторного акту - проект рішення сільської ради «Про встановлення транспортного податку на території  сіл Дмитрушківської сільської ради» з аналізом його регуляторного впливу відповідає усім принципам державної регуляторної політики встановленим статтею 4 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності“.

Прийняті рішення сільської ради по встановленню ставок є беззаперечною умовою створення чіткого механізму, який сприяє реалізації державної політики у податковій сфері. В зв’язку з тим, що встановлення ставки по транспортному податку покладено на органи місцевого самоврядування, неприйняття даного регуляторного акту призведе до зменшення суми надходжень податку, що спричинить втрати бюджету та матиме негативний вплив на територіальну громаду, оскільки не буде забезпечено у повному обсязі фінансування бюджетної сфери.

Проект регуляторного акта - проект рішення сільської ради «Про встановлення транспортного податку на території  сіл Дмитрушківської сільської ради» відповідає вимогам статті 8 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності“ щодо підготовки аналізу регуляторного впливу.

Узагальнений висновок:

Враховуючи проведену експертизу, проект регуляторного акта - проект рішення Дмитрушківської сільської ради «Про справляння транспортного податку» та аналіз його регуляторного впливу відповідають вимогам статей 4 та 8 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності“.

 

 

Голова постійної комісії

Дмитрушківської сільської ради

з питань бюджету, фінансів,

соціально-економічного розвитку

та регуляторної політики, інвестицій

та міжнародного співробітництва                                                              І.О.Кожухівська

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора