Україна переходить на літній час: коли переводити годинники та що потрібно знати.

Дата: 29.03.2019 09:57
Кількість переглядів: 503

Українці спатимуть на годину менше.

Фото без опису

   В останню неділю березня в Україні відбудеться перехід на літній час – стрілки годинників переведуть на годину вперед у ніч на 31 березня.

   Переведення годинників на літній час в Україні традиційно відбувається в березні – в останню неділю цього місяця. У 2019 році це станеться у ніч з 30 на 31 березня. Переводять стрілки годинника на літній час о 03:00 ночі на одну годину вперед, тож спати українці будуть на годину менше.

Навіщо переводять годинник

    Перехід на літній час здійснюється вже 20 років поспіль. Він передбачений постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року, яка називається “Про порядок обчислення часу на території України”. Держава традиційно переходить на зимовий час в останню неділю жовтня, на літній – в останню неділю березня.

   Нині практика переведення стрілок годинника застосовується в понад 110 країнах планети: від Канади до Австралії, а також у всіх європейських державах. Пояснюють тим, що перехід на літній час дає економію електроенергії, а також дарує зайву годину для відпочинку у світлий час доби.

Як пережити переведення годинника

    Щоб уникнути небажаних наслідків для організму, медики радять підготуватися до цього заздалегідь. За тиждень до переведення годинників рекомендується знизити фізичні навантаження, щоб уникнути перевтоми. Не варто затримуватися на роботі або братися за тяжку роботу.

   Мінімізувати шкоду для організму від переходу на літній час буле значно простіше, якщо почати привчати організм до цього поступово –  можна щодня вставати на 15 хвилин раніше, щоб організм встиг адаптуватися.

   Бажано виключити з раціону жирну їжу та алкоголь, пити більше води й трав’яного чаю. Як мінімум за годину до сну рекомендується відмовитися від використання гаджетів.

  Нагадаємо, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, перехід на літній час в Україні вже більше 20 років здійснюється в останню неділю березня.

Фото без опису

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора