ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ

Дата: 10.06.2021 11:31

ПАТРОНАТ НАД ДИТИНОЮ – це професійна комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію в сім'ї патронатного вихователя дитини, яка опинилась в складних життєвих обставинах.

Головне завдання патронату – забезпечити дитині професійний сімейний догляд і виховання на період подолання її батьками складних життєвих обставин, що спричинили влаштування дитини під патронат чи пошук для неї нової родини.

Патронатний вихователь – це особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки й надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини за місцем свого фактичного проживання.

Патронатний вихователь зобов'язаний :

• забезпечити особистий простір для проживання, відпочинку та розвитку дитини;
  • придбати їй одяг відповідно до віку, сезону та статі;
  • забезпечити харчування з урахуванням потреб та смаків;
  • створити умови для навчання, фізичного та всебічного розвитку;
  • сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками та родичами, якщо це відповідає її інтересам.

Патронат потрібен дітям, які не можуть залишатися вдома або з певних причин не можуть тимчасово перебувати  зі своїми родичами, зокрема:

• новонароджені діти від яких відмовились батьки в пологовому будинку;
  • підкинуті, безпритульні діти;
  • діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров'ю;
  • діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
  • діти, батьки яких померли, пропали безвісті.

Термін перебування в сім'ї патронатного вихователя визначається індивідуально, але не може перевищувати 3-х місяців. В окремих випадках за рішенням органу опіки та піклування, термін може бути подовжено до 6-ти місяців.

Одночасно до сім'ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які є між собою братами та сестрами або виховувалися в одній сім'ї.

Патронатним вихователем можуть стати  громадяни України, які не були засуджені та позбавлені батьківських прав, мають позитивний досвід виховання дітей та відповідний стан здоров'я, та в разі, якщо разом готові пройти навчання за спеціальною тренінговою програмою для надання послуг з патронату над дитиною.

Держава гарантує:

• соціальну допомогу на утримання влаштованої під патронат дитини обсягом 2,5 прожиткові мінімуми для дитини відповідного віку на місяць;
  • грошове забезпечення за надану послугу в розмірі 5 – ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;
  • сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Всі, хто виявив зацікавленість патронатом, звертайтесь до фахівця із соціальної роботи в громаді або центру соціальних служб для консультування. Дізнатися більше про розвиток патронату в Україні можна у тренера , сертифікованого за спеціальною тренінговою програмою підготовки патронатних вихователів. Їх контакти можна знайти тут: https://www.msp.gov.ua/timeline/Deinstitucializaciya.html