ФОРМУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОГО БАТЬКІВСТВА.

Дата: 11.06.2021 11:29

Проблема відповідального батьківства є надзвичайно актуальною на тлі сучасного суспільного життя. Деформація соціальних і моральних цінностей, що відбувається в останні роки, значно вплинула на свідомість молоді щодо шлюбу і створення сім’ї зокрема.      Сучасна молодь, з одного боку, досить рано починає статеве життя, яке буває частіше невпорядкованим, а з іншого– психологічно не готова до створення сім’ї та відповідального батьківства. З огляду на це, важливою проблемою сьогодення є формування відповідального ставлення до батьківства, від рівня і якості якого залежить здатність молоді повною мірою виконувати батьківські обов’язки, сприяти здоровому розвитку дитини в сім’ї, розвивати власну батьківську компетентність.

Усвідомлене батьківство –це взаємодія батьків чи осіб, які їх замінюють, між собою, з іншими членами сім’ї, включаючи дітей, результатом якої є створення найбільш сприятливих умов для повноцінного, гармонійного особистісного і соціального розвитку дитини на всіх етапах її життя.  основними завданнями формування навичок усвідомленого батьківства є: ознайомлення молоді з сутністю батьківства та усвідомленого батьківства; формування відповідального ставлення до виконання ролей батька/матері та батьківських функцій; формування культури поведінки та спілкування між юнаками та дівчатами; ознайомлення молоді із стилями батьківської поведінки та ознайомлення з можливими наслідками батьківства у ранньому віці.

Проблема підготовки молоді до відповідального батьківства є дуже гострою  тому потребує вжиття невідкладних дій з вироблення у студентської молоді таких раціональних гендерних збалансованих характеристик: розуміння сутності явища батьківства, особливостей усвідомленого батьківства, засвоєння цінностей сім’ї; знання стилів батьківської поведінки, усвідомлення батьківських функцій, розуміння етико-психологічних, економічних, педагогічних засад розвитку шлюбно-сімейних відносин.

Для формування навичок усвідомленого батьківства використовується сукупність форм та методів. Найпоширенішими є: індивідуальні форми (етична бесіда, листування ),соціальна послуга консультування, інформування, тощо) які надаються центром надання соціальних послуг.