Історія краю

Дмитрушківська сільська об’єднана територіальна громада.

Створена : 23 грудня 2018 року (Постанова ЦВК)

Кількість рад, що об'єдналися: 12

Площа об'єднаної територіальної громади: 309,698 км 2

Чисельність населення громади: 10279

Дмитрушківська ОТГ складається з:

Дмитрушківської сільської  ради

• село Старі Бабани

Танська сільська рада

• село Танське

Дмитрушківська об'єднана територіальна громада  розташована у Уманському районі Черкаської області, в південно-західній частині області. ТГ займає площу 30969,8 га, з населенням 10 279 мешканці. Межує на півдні, заході, сході з населеними пунктами Уманського району і на півночі - з населеним пунктом Маньківського району.

Територія громади орієнтована з півдня, якщо рахувати від Києва по автодорозі Е-95. Найбільша відстань між адміністративним центром громади і її населеним пунктом складає 25,1 км (с. Дмитрушки – с. Заячківка).

Територія, на якій розміщена Дмитрушківська ТГ, являє собою рівнинну місцевість, яку пересікають річки, озера та яри. Основною річкою Ятрань та двома її притоками  Ревуха та  Уманка. Не дивлячись на значні запаси водних ресурсів, в спекотні дні влітку частина сіл громади відчуває проблему з водопостачанням: дається взнаки вже типово для Черкаської області зниження рівня ґрунтових вод після малосніжних зим.

Територія громади та Дмитрушківського району мають виражені ознаки історичної, культурної та рекреаційної цінності. На території громади і його околиць виявлено залишки двох поселень доби бронзи (кургани). Активні згадки про село Дмитрушки відносяться до 18 сторіччя, коли на території всього Уманського району відбувалися події, пов’язані з розквітом Української козацької держави.

У 18-19 сторіччях  територія Дмитрушківської громади належала  поперемінно, Польщі та Російській імперії. Це знайшло своє відображення в об’єктах культури та мистецтва, які збереглися до сьогодення.

У XVIII столітті у селі Пугачівка (на той час Ксеньдзівка) побудовано дерев’яну церкву Святої Трійці (козацька церква).

Вигідне географічне розташування громади полягає в знаходженні поблизу автодоріг міжнародного значення – Е95 (М-05) , E50 (М-12) ,національна автомобільна дорога -  Н16 та територіальна дорога –  Т-24-16.